Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Silo Morfér
Originální Morfér byl původně použit s dinosauřími Silo Mincemi, aby transformoval pět mladistvých ve Strážce Vesmíru. Později obsahoval Ninja Silo Mince. Morfér se materializuje za uživatelovými zády a je nošen v opasku Strážců.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

Silo Mince
Silo mince jsou superpřírodní zlaté mince vytvořené Ninjorem, a byly používány jako zdroj síly původních Strážců Vesmíru.

Poprvé viděny v "Den Zrození"
 


 
Silo Krystaly
Strážci mohli vytáhnout své Silo mince a transformovat je v Silo Krystaly, které mimo jiné slouží k ovládání Zordů.

Poprvé viděny v "Den Zrození"


 
Komunikátor
Billy vytvořil komunikátory, aby když je třeba mohli Strážci kontaktovat Velín nebo jeden druhého. Komunikátory se také napojili na teleportační jednotku Velína, což umožňuje Strážcům teleportovat se na jakékoliv místo.

Poprvé viděny v "Velká Pětka"

Silo Pal
Silo Pal je boční zbraň každého Strážce a může se transformovat z laserové pistole do krátkého meče.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 


 
Silo Meč
Silo Meč je osobní zbraní Červeného Strážce. Může použít mocný energetický sek vyslaný na protivníky. V Silo Blasteru je umístěn na jeho vršku.

Poprvé viděn v "Týmová Práce"

 
Silo Sekera
Silo Sekera je osobní zbraní Černého Strážce. Část sekery může být posunuta dolů a přemění se tak v dělo, které tvoří hlavní část Silo Blasteru, ale může být použito také samo o sobě. Jednou byla nazvána jménem Kosmický Kanón.

Poprvé viděna v "Týmová Práce"

 
Silo Kopí
Silo Kopí je osobní zbraní Modrého Strážce. Může generovat elektřinu a také se rozdělit na dvě zbraně podobné dýkám sai. Jako součást Silo Blasteru je použito jako dvě z pěti děl Silo Blasteru. Jednou bylo nazváno Mocným Mlatem.

Poprvé viděno v "Týmová Práce"

 
Silo Dýky
Silo Dýky jsou osobními zbraněmi Žluté Strážkyně. Jsou efektivní jak na boj zblízka, tak jako projektily a mohou generovat energetické útoky. V Silo Blasteru tvoří dva z pěti děl. Jednou byly nazvány Dino Dýkami.

Poprvé viděny v "Týmová Práce"

 
Silo Luk
Silo Luk je osobní zbraní Růžové Strážkyně. Na nepřátele střílí růžové šípy, které jsou explozivní při dopadu. Když tvoří součást Silo Blasteru je umístěn na vršek Silo Sekery a utvoří tak část, terá drží Silo Dýky a Silo Kopí. Jednou byl nazván jménem Lehký Luk.

Poprvé viděn v "Týmová Práce"

 
Silo Blaster
Všech pět zbraní se může spojit a utvořit tak Silo Blaster, který střílí mocný paprsek kombinované energie a přivodí monstru vážné poničení.

Poprvé viděn v "Týmová Práce"

 
Silo Morfér Zeleného a Bílého Strážce
Když se Tommy stal Zeleným Strážcem, používal zlatý Silo Morfér se svou Dračí Silo Mincí. Když Tommy předal svou Minci Jasonovi, jeho stříbrný Morfér se měnil na zlatý, když používal vybavení Zeleného Strážce. Později byl tento Morfér používán k morfování v Bílého Strážce spolu se Silo Mincí Tygřího Zordu.

Poprvé viděn v "Zelený Strážce, část 1"


 
Dračí a Tygří Silo Mince
Dračí a Tygří Silo Mince jsou zdrojem síly Zeleného a Bílého Strážce.

 
Dračí Štít
Zlatý štít nošený Zeleným Strážcem byl často zcela nedotknutelný proti jakémukoliv útoku, obzvláště, když Zelený Strážce hrál na svou Dračí Dýku. Spolu se Štítem hrudníku také Zelený Strážce nosil zlaté náramky. Celá sestava brnění, nebo jen Štít mohl být přenesen na ostatní Strážce. Když Tommy přišel o svou sílu, převzal Dračí Štít Červený Strážce.

Poprvé viděn v "Zelený Strážce, část 1"

Meč Temnoty
Meč Temnoty byl používán Zeleným Strážcem, když byl očarován Ritou Repulsou. Původně patřil Zordonovi, ale byl ukraden Hnusným Rytířem, když porazil Zordonovy vojáky. Meč Temnoty byl zničen Jasonem a osovobodil tak Tommyho z Ritina kouzla.

Poprvé viděn v "Zelený Strážce, část 2"
 


 
Dračí Dýka
Dračí Dýka byla dána Zelenému Strážci Ritou, aby mohl povolat Dračí Zord její muzikou a zničit Strážce Vesmíru. Kdokoliv drží Dračí Dýku na ni může hrát, povolat Dračí Zord a ovládat ho v boji. Dračí Dýka také může střílet paprsky Zelené energie.

Poprvé viděna v "Zelený Strážce, část 5"

 
Blesko Prak
K poražení Ritiných Super Formelínů Strážci potřebovali tyto mocné blastery, které byly hlídány Titanem. Tyto zbraně jsou pravděpodobně uloženy ve Velíně.

Poprvé viděn v "Gung Ho!"

 
Červený Strážce s Dračím Štítem
Když Jason získal Dračí Silo Minci a síly Zeleného Strážce, mohl povolat Dračí Štít oba zlaté náramky, Dračí Dýku a jeho Morfér se zbravil do zlata. V tomto módu mohl použít dvojitý energetický útok Silo Meče a Dračí Dýky.

Poprvé viděn v "Zelená Svíce, část 2"

 
Saba
Saba je mluvící šavle a rádce Bílého Strážce. Byla dána Tommymu Zordonem na kontrolu Bílého Tygřího Zordu. Nejprve nesmiřitelná dvojice, Tommy a Saba se brzy naučili spolupracovat a ze Saby se stal tichý společník.

Poprvé viděna v "Bílé Světlo, část 2"


 

Silo Kanón
Silo Kanón je velká bazuka s hlavou draka na své špičce, která střílí mocné paprsky energie, které jsou zvlášť vkládány Strážci.

Poprvé viděn v "Zrcadlo Sebelítosti"

Ninja Silo Mince
S příchodem nových Ninja sil dostali Strážci od Ninjora novou sadu Silo Mincí založených podle Ninja Zvířat.

Poprvé viděny v "Hledání Ninjy, část 4"
 

Ninja Strážci
Mód Ninja Strážců je speciální posílení, které bylo Strážcům dáno Ninjorem při hledání nových sil. Tento mód je slabší než klasické síly Strážců a Strážci je používají pouze na boj s Tenga Válečníky. V Módu Ninja Strážců ovládají Strážci různé ninja magické triky jako zmizení, bleskové pohyby, zahrabání se do země, splynutí s objekty, klonování, energetická projekce, kouřové zmizení, ovládání mysli a zvětšení. Mód byl navždy ztracen se zničením Ninja Silo Mincí.

Poprvé viděni v "Hledání Ninjy, část 3"
 


 
Ninjato
Ninjato, je Ninjorova Katana, kterou když ji nepoužívá v boji vždy nosí na zádech v pochvě. S tou se může Ninjato spojit a vytvořit tak Ninjato Kopí, které Ninjor používá v Bojovém Módu.

Poprvé viděno v "Mistr Ohava a Metalické Brnění, část 1"
 
Metalické Brnění
Aby mohli bojovat s posílenými Tengy od Mistra Ohavy, Strážci se posílili lesklým Metalickým Brněním, které jim dal Zordon.

Poprvé viděno v "Mistr Ohava a Metalické Brnění, část 1"