Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Catherine "Kat" Hillard
Označení Strážce: Růžový Strážce, Růžový Ninja Strážce
Zbraně: Silo Luk, Silo Pal
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincí, Silo Krystal, Metalické Brnění, Růžový Žralocykl
Zordy: Bílý Shogun Zord (sdílený s Bílým Strážcem)
 
Kat je na svůj věk velmi zralá a kultivovaná. Nedávno se přistěhovala do Andělského Háje z Austrálie a hned byla unesena a zakleta Ritou. Kat se skamarádila se Strážci natolik, aby se k nim dostala tak blízko, že mohla ukrást Sokolí Zord a Kimberlyinu Silo Minci. Její vzpomínky na dobro zlomily kouzlo a stala se spojencem Strážců a získala zpět Kimberlyinu Silo Minci, která se záhy stala její vlastní, když se Kimberly rozhodla odcestovat na Floridu a předat svou Minci právě Kat, která se tím stala Růžovou Strážkyní. Kat udržovala částečné telepatické pouto s Ritou, což byl vedlejší efekt kouzla. Zbraň Růžové Strážkyně je Silo Luk, který může střílet normální i energetické šípy. Silo Luk spojený s ostaními zbraněmi utvoří Silo Blaster. Jako Růžová Strážkyně, Kat získala větší sílu, rychlost a odolnost stejně tak jako omezenou projekci energie.

Kat přišla o svou sílu, když Mistr Ohava vrátil čas a změnil Strážce na děti. Za použití Zeo Krystalu se Kat stala Růžovou Zeo Strážkyní a později Růžovou Turbo Strážkyní, než tuto sílu předala Cassie.

Kat si později vzala Tommyho za muže a narodil se jim syn jménem J.J. Kat byla jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničilo Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí.

Když je aktivován Protokol Bandora, je Kat povolána, aby se pomocí záložní Silo Mince, kterou vytvořili Billy a Alpha 9, znovu stala Růžovou Strážkyní, pomohla zachránit zajaté Strážce Vesmíru a zabránila Robo Ritě použít svůj stroj času, aby se setkala se svým mladším já a zabila původní Strážce dříve, než z nich Zordon udělá Strážce Vesmíru. Po úspěšném zničení Rity se Kat vrátila ke svému normálnímu rodinnému životu manželky a matky.

Když byl Tommyho a Katin syn pohřešován, byla zrovna Kat na pracovním výletě na Triforii, ale vrátila, aby pomohla Tommymu a dalším S.P.D. důstojníkům při záchraně svého syna.