Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


Monstra Strážci Vesmíru 1. série
 


 
Bones
Finster vytvořil toto monstrum z modelíny, kterou vytvaroval a upekl v Monstermatiku. Bones se objevil a vytvořil časovou díru a tam s ním Strážci bojovali. Bones mohl odpojit svou hlavu a nechat ji létat. Mohl se také znovu poskládat, když se rozpadl. Trini hodila jeho hlavu do lávové propasti a zničila ho.

"Velká Pětka"

 
Obr
Rita povolala tohoto Obra a on prostrčil ruku skrze Bonesovu časovou díru, aby zajal Jasona. Jason ho změnil v prach útokem svého Tyranosauřího Zordu.

"Velká Pětka"

 
Mocný Minotaur
Finster vyrobil toto monstrum z modelíny v Monstermatiku a donutil Strážce spojit své nové zbraně k vytvoření Silo Blasteru, aby ho zničili.

"Týmová Práce"

 
Král Sfinga
Král Sfinga byl vytvořen Finsterem, bojoval se Zackem, Kimberly a Jasonem, ale poslal je pryč, aby bojoval jenom s Jasonem. Goldar bojoval po jeho boku, když byl obr. Megazord zničil Krále Sfingu.

"Naléhavé Poslání"

 
Zvukový Trpaslík
Měl schopnost stát se neviditelným a jeho harmonika hypnotizovala lidi. Unesl teenagery, aby vylákal Strážce do svých spárů a podmanil je Ritinou silou. Kimina hluchoněmá kamarádka pomohla Strážcům dostat teenagery pryč z jeho držení. Byl poražen Megazordem.

"Na Jinou Notu"

 
Nenasytné Prase
Nechvalně známé Nenasytné Prase bylo vytvořeno Finsterem. Jedlo rychle a jedlo všechno, chtělo sníst všechny zásoby jídla na Zemi. Porazilo Strážce a snědlo jejich zbraně. Aby je dostali ven, Strážci ho nakrmili kořeněným jídlem. Bylo zničeno Silo Blasterem. Jeho iluze byla vytvořena na Ostrově Iluzí. Rita později použila kouzlo na prase Normana, aby se z něj stalo Nenasytné Prase. Nechtělo zničit svět, ale zamilovalo se do prasnice. Billy změnil prase zpět.

"Bitva Jídlem" & "Ostrov Iluzí, část 1" & "Vepřové Překvapení"

 
Okoun
Eyeguy vzal Billyho kamaráda Willyho do jiné dimenze, dařilo se mu na Regda 2 a byl Finsterovým výtvorem. Mohl odpojit své oči, aby zajaly lidi. Byl zničen Megazordem, ale to ho nezastavilo od toho, aby se objevil mnohokrát později například na Ostrově Iluzí a svatbě Lorda Zedda a Rity Repulsy.

"I, Eyeguy" & "Ostrov Iluzí, část 1" & "Svatba, části 1, 2, 3"

 
Terorpucha
Terorpucha byl Finsterův výtvor, který si vedl dobře na Sorcery 7 a byl opět použit, aby spolykal většinu Strážců, ale když Kimberly vystřelila šíp do jeho pusy, byl poražen.

"Power Ranger Punks"

 
Madam Bída
Rita požádala Madam Bídu o pomoc a skoro zničila Modrého Strážce, ale vzala jeho přítelkyni Marge do jiné dimenze. Strážci museli spojit své síly a tak Billy porazil Madam Bídu. Nakonec byla zničena Silo Blasterem.

"Peace, Love, and Woe"

 
Pan Lechtáček
Trini měla sen, že její oblíbená panenka, kterou ji předala matka, byla změněna v monstrum, které zajalo spoustu věcí, dokonce i jí a Billyho, do svých lahví.

"Komu Zvoní Hrana"

 
Haštěr
Haštěr byl Finsterův výtvor a mohl kousat protivníky svýma rukama a porazil Strážce. Kimberly zničila monstrum zasažením jeho jablka Silo Lukem. Poté se objevil ještě mnohokrát.

"Nečistá Hra na Obloze", "Ostrov Iluzí, část 1", "Zeddův Monstrózní Rej," & "Svatba, části 2 & 3"
Tlustý Kuře
Finster vytvořil Tlustý Kuře a mohlo otevřít jinou dimenzi svýma nůžkama. Uneslo Kimberly a Trininu mladší sestru. Bylo zničeno Megazordem.

"Big Sisters"