Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Jason Lee Scott
Označení Strážce: Červený Strážce
Zbraně: Silo Meč, Silo Pal, Blesko Prak, Dračí Dýka (po Zeleném Strážci)
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincí, Silo Krystal, Dračí Štít (po Zeleném Strážci)
Zordy: Tyranosauří Dinozord, Dračí Zord (po Zeleném Strážci), Bleskozord Červeného Draka
 
Silný a nebojácný Jason je bývalý Červený Strážce a originální vůdce Strážců Vesmíru. Jason dostal Tyranosauří Silo Minci, která mu dala sílu Tyranosaura a kontrolu nad Tyranosauřím Dinozordem. Silo Zbraň Červeného Strážce je Silo Meč, silná zbraň s velmi ostrým ostřím. Jeho zbraň spojená s ostatními utvoří Silo Blaster. Jako Červený Strážce Jason získal větší sílu, rychlost a odolnost. Jeho taktické znalosti a bojové schopnosti z něj dělají ultimátního Strážce. Jason následuje pravidla bojových umění a prosazuje disciplínu a dělání přátele z nepřátel.

Když Tommy ztratil svou sílu Zeleného Strážce, přepustil Dračí Štít Jasonovi, který ho využíval v těžkých příležitostech. Dostal od něj také Dračí Dýku, kterou mohl povolat Dračí Zord.

Byl to právě jeho postoj, kvůli kterému byl vybrán, aby reprezentoval Andělský Háj na Světovém Summitu Teenagerů, mírové konferenci ve Švýcarsku.

Vrátil se do Andělského Háje po několika letech, aby převzal sílu po zraněném mimozemšťanovi a stal se Zlatým Zeo Strážcem. Když si mimozemšťan vzal zpátky svou sílu, Jason byl zase jednou bez síly, ale byl schopen se po letech vrátit jako Červený Strážce na speciální misi, ve které 10 Červených Strážců spojilo síly, aby zastavili Strojní Impérium od zničení Země Serpenterou.

Jason se znovu vrátil, když odpověděl na nouzový signál Devona Danielse a vedl všechny Dino Strážce do boje proti Evoxovi, Goldarovi Maximovi a Chimérazordu.