Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Rita Repulsa

Obávaná čarodějnice, Rita se snaží dobýt vše na dohled. když byla propuštěna z vězení, do kterého ji zavřel Zordon v posledním souboji, zkusila se svou posádkou dobýt Zemi. Rita neměla štěstí a byla porážena Strážci znova a znova. Nakonec byla změněna v hodnou Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space. Později se ukázala jako vládkyně všech kouzelných bytostí jménem Mystická Matka v Power Rangers Mystic Force.

Poprvé viděna v "Den Zrození"


 
Goldar
Goldar je Ritiným nejlepším válečníkem. Často doprovází monstra do Andělského Háje a drží se v bojích proti Strážcům. Když Lord Zedd přicestoval na Měsíc, byla Goldarovi vrácena jeho křídla. Goldar byl zničen Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Finster
Finster je částěčně kouzelník, částečně vědec. Vyráběl pro Ritu Formelíny a monstra stejně tak jako technická zařízení. Finster byl bezstarostný a mírný a dobře naladěný. Byl očištěn Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space. Poté se stal spojencem Strážců Vesmíru a pomohl Tommymu vystopovat Škorpínu, která ho za jeho zradu zabila.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

 


 
Squatt
Ritiny dva přitroublí posluhovači, kteří se snaží udělat, co jen můžou, aby pomohli své císařovně ve válce se Strážci Vesmíru, ale většinou všechno pokazí. Oba byli zničeni Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

 


 
Baboo
Ritiny dva přitroublí posluhovači, kteří se snaží udělat, co jen můžou, aby pomohli své císařovně ve válce se Strážci Vesmíru, ale většinou všechno pokazí. Oba byli zničeni Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Škorpína
Škorpína je nelítostná a odporná vražedná žena sloužící na Ritině straně již od doby Zeleného Strážce. V boji používá meč, který také slouží jako bumerang. když vyrostla, aby bojovala se Zordy, vzala na sebe monstrózní podobu. Škorpína se rozhodla ukrást jednu z Ritiných posvátných knih kouzel a zapovězena do dimenze Talos, které vládl Lokar. Po Zordonově vlně energie v Power Rangers In Space byla poslána zpět na Zemi, aby byla Lokarovým agentem. Selhala při obřadním obětování J.J.e Olivera a byla poslána zpět do dimenze Talos.

Poprvé viděna v "Zelený Strážce, část 3"
 


 
Lord Zedd
Znechucen Ritinými pokusy o ovládnutí Země, Zedd sám přišel na Měsíc, aby se zbavil Rity a udělal si všechnu práci sám, ale byl také neúspěšný. Rita si našla cestu zpět do paláce, a dostala Zedda pod kouzlo lásky. Vzali se a pokračovali v neúspěších v ovládnutí Země. Nakonec byl změněn společně s Ritou v hodnýho Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space. Dostal také lidský vzhled.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 1"


 
Rito Revolto
Zeddem nevítaný host v paláci na Měsíci, Rito se zastavil, aby navštívil svou sestru Ritu. Od chvíle kdy zničil Bleskozordy a Síly Strážců neudělal nic správně a stal se tak pravidelnou příteží svého švagra Lorda Zedda, nejvíce však, když mu říkal Ed. Jako svatební dar přinesl Zeddovi a Ritě Tenga Válečníky a Vampíří monstrum. Rito byl zničen Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Hledání Ninjy, část 1"

 


 
Mistr Ohava
Mistr Ohava je jedním z největších zel v galaxii. Navštívil svou dceru Ritu a přivezl sebou speciální potravu pro Tengy, která zvýšila jejich sílu. vytvořil také Globbora, který vysál Ninjorovu sílu a málem zničil Strážce Vesmíru. Mistr Ohava také získal Zeo Krystal, o který ale přišel, když Strážci našli tajné uložení Zordů poté co je Globbor zneprovoznil. Mistr Ohava byl zničen Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Mistr Ohava a Metalické Brnění, část 1"


 
Mutantní Strážci
Šest formelínů bylo vybráno, aby použili Odznaky Temnoty, aby se stali Mutantními Strážci. Goldar je trénoval, ale jednoho zničil kvůli jeho pitomosti, takže Mutantní Strážci nemají Červeného Strážce.

Poprvé viděni v "Mighty Morphin' Mutants"

 


 

Strážci Temnoty
Než se stali Strážci Temnoty byli Justin, Zane, Bobby, Tina a Kristen nejnovějšími tyrany v Andělském Háji, který si mysleli, že jim patří a proto si je Lord Zedd vybral jako Strážce Temnoty. Když Zelený Strážce zničil krystal, jejich síly byly pryč a s nimi i Strážci Temnoty.

Poprvé viděni v "Konec Zeleného Strážce, část 2"

 


 
Formelíni
Formelíni jsou postradatelnými válečníky vyrobenými z hlíny, kteří jsou posíláni na Zemi, aby opotřebovali Strážce před bojem s monstrem, na sabotáže a speciální mise. Ritini Formelíni měli několik podob, jako například Formelíni s dýňovou hlavou, s koulema na rukou, fotbaloví Formelíni. Za použití mocné hlíny, kterou našla, mohla Rita vytvořit Super Formelíny, kteří byli o dost těžší zničit a šlo to jen Blesko Praky.

Poprvé viděni v "Den Zrození"


 
Zeddovi Formelíni
Když Lord Zedd přicestoval na Měsíc, přivezl sebou své vlastní Formelíny, kteří byli silní jako žádní Formelíni předtím a museli být zasaženi do "Z", aby byli zničeni.

Poprvé viděni v "Vzpoura, část 1"


 
Tenga Válečníci
Tengové jsou vraní humanoidní bytosti, kteří jsou posíláni na Zemi Ritou a Zeddem, aby bojovali se Strážci Vesmíru. Tengové létají na dlouhé vzdálenosti, jsou velmi silní a neústupný. Když Mistr Ohava přijel na Měsíc se speciálním krmivem, kterým nakrmil Tengy, aby zvýšil jejich sílu a odolnost, Strážci je mohli porazit pouze s Metalickým Brněním.

Poprvé viděni v "Hledání Ninjy, část 1"


 
Lokar
Zlý čaroděj známý jako Lokar se objevil jako obří plovoucí hlava. V dřívějších časech několikrát pomohl Ritě při pokusu o ovládnutí Země.

Poprvé viděn v "Ostrov Iluzí, část 1"


 
Cyclopsis
Cyclopsis byl Goldarův osobní válečný Zord. Zastavil a téměř zničil Dinozordy, ale nakonec prohrál a sám se zničil.

Poprvé viděn v "Soudný Den, část 1"

Serpentera
Enormní Zord Lorda Zedda. Serpentera byla málo používána, protože pro její ohromnou velikost, byla těžko nabitelná. Byla pilotována Goldarem a Lordem Zeddem.

Serpentera byla zakopána na Měsíci nepoužita po roky dokud ji zbytky Strojního Impéria znovu neobjevily. Nainstalovaly neo-plutoniový reaktor a plánovaly ji použít ke zničení Země. Jak Serpentera mířila k Zemi, byla zničena Colem, Červeným Lvím Strážcem Divočiny, za použití Divokého Jezdce v Power Rangers Wild Force.

Poprvé viděna v "Transfer Sil, část 1"