Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: William "Billy" Cranston
Označení Strážce: Modrý Strážce, Modrý Ninja Strážce
Zbraně: Silo Kopí, Silo Pal, Blesko Prak
Příslušenství: Komunikátor, Morfér se Silo Mincí, Silo Krystal, Metalické Brnění, Modrý Žralocykl
Zordy: Dinozord Triceratopse, Bleskozord Jednorožce, Vlčí Ninja Zord, Modrý Shogun Zord
 
Billy byl jeden z pěti Strážců, kteří byli původně vybráni Zordonem k ochraně Země před Ritou Repulsou. Jako Modrý Strážce, Billy bojoval skvěle proti Formelínům a Tengám a Strážce zachránil nespočetněkrát svými vynálezy. Billy je nejchytřejší ze Strážců se svým super geniálním IQ. Jednou nešikovný a plachý, Billy se vyvinul do jistého a schopného člověka, kterým je dnes. V době Strážcovské krize, kdy byl čas vrácen Mistrem Ohavou, Billy převzal velení a ukázal se být schopným velitelem. Když Strážci získali Zeo Sílu, Billy zůstal v týmu jako poradce, komunikoval s nima ze Silo Komory a vyráběl jim zbraně a zordy. Billy dostal Silo Minci Triceratopse, která mu dala sílu tohoto dinosaura a kontrolu nad Dinozordem Triceratopse. Po útoku Rita Revolta na Andělský Háj, Billy ztratil svou sílu a získal novou sílu z Vlčí Silo Mince, která mu byla dána Ninjorem na jejich cestě do Chrámu Síly. Vlčí Silo Mince byla později zničena Ritou a Zeddem, když Mistr Ohava vrátil čas a změnil Strážce na děti. Zbraň Modrého Strážce je Silo Kopí, které se může rozdělit na dvě části. Ve spojení s ostatními zbraněmi utvoří Silo Blaster. Jako Modrý Strážce Billy získal větší sílu, rychlost a odolnost stejně jako omezenou projekci energie.

Když Ritin bratr, Rito Revolto, přišel na Zemi, uspěl ve zničení Bleskozordů a sil Strážců. Šest teenagerů muselo cestovat do Chrámu Síly, kde jim všem legendární válečník, Ninjor, dal sílu ninjů. S použitím této síly se všichni mohou transformovat do Ninja Strážců, poté morfovat a řídit Ninja Zordy. Modrý Ninja Strážce má zvýšenou rychlost, sílu a odolnost. Má také sílu zemního plavání, teleportace, fázování, multiplikace, projekce energie, hypnotického přesvědčování a mnoho dalších jiných ninja kouzel. Každý Ninja Strážce má stejné schopnosti ale ne všichni provozují všechny.

Mistr Ohava jednou použil Orb zkázy, aby změnil Strážce na bezmocné děti. Aby obnovili svůj věk a získali novou sílu, každé dítě muselo získat Zeo Krystal. Nicméně Billy obnovil svůj věk ještě před ostatními za pomoci stroje, který vyrobil. Poté poslal děti na jejich Zeo cestu.