Strážci
Alex
Wes
Lucas
Trip
Katie
Jen
Eric

Zordy
Časoví Letci
Stín Času
K-Rex
Transwarp

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Mutanti

Celé jméno: Wesley "Wes" Collins
Označení Strážce: Červený Časový Strážce, Červený Bojový Válečník
Zbraně: Chrono Meče, Chrono Blaster, V1, Elektro Posilovač, Kvantový Obránce
Příslušenství: Chrono Morfér, Odznak Síly Času, Červený Vektorcykl, Stratacykl. Kvantový Morfér
Zordy: Časový Letec 1, Kvantasaurus Rex
 
Wes byl zhýčkané bohaté dítě ze Stříbrných Kopců. Měl všechno - jeho otec vlastní korporativní konglomerát známý jako Bio-Lab, žije v nóbl sídle s řidičem, který ho kamkoliv odveze a sluhy, kteří mu splní každé jeho přání. Šance připojit se k Síle Času změnila jeho život. Brzy po přistání v roce 2001 musí jít tým Síly Času do boje a Jen je v nesnázích. Pouze s Wesovou pomocí, který ji přijel zachránit na svém motocyklu z toho Jen vyvázla živá. K odemknutí jejich Chrono Morférů Strážci potřebují aktivovat Červený Chrono Morfér, ale to může udělat pouze někdo s genetickou podobností Alexovi, jeho originálnímu vlastníkovi. Naštěstí Wes splňuje požadavky, ale nejprve odmítl pomoci Jen, když ho o to požádala, když ji neuvěřil. Síla Času šla proti Ransikovi bez sil a prohrávali. Wes se objevil právě včas a nakonec se jim rozhodl pomoci. Morfoval v Červeného Strážce a ostatní ho brzy následovali, tak se zrodili Strážci Vesmíru Síla Času.

Po odemknutí Morférů Jen vzala Wesův. Nejprve nechtěla, aby se přidal k týmu, ale když se osvědčil opět mu ho vrátila. Wes nastěhoval tým do staré hodinové věže vlastněné jeho otcem. Poté se tam odstěhoval sám a rozešel se ve zlém se svým otcem. Wes je jiný než jeho otec - nejdříve myslí na lidi a na město, zatímco pan Collins se stará o peníze.

Wes je v srdci šašek a přináší ducha a zábavu do týmu. Překvapil Jen a pravděpodobně sám sebe, když ukázal, že může být statečným bojovníkem a šampiónem dobra se skvělým potencionálem vést. Jeho napjatý vztah s jeho otcem se brzy změnil, když zjistil, že jeho syn je Červený Strážce. Pan Collins měl z Wese respekt, což ho téměř stálo život. Oba se později usmířili a pokračovali v normálním rodinném vztahu. Při jejich společných dobrodružstvích se Wes a Jen do sebe zamilovali, ale ani jeden to nepřiznal. Při konečném loučení konečně odhalili své city. Wes pokračoval v boji proti kriminalitě ve Stříbrných Kopcích jako Červený Strážce a spouluvelitel Stříbrných Ochránců po boku svého přítele Erica.

Když se Mutorgové objevili v roce 2002, Wes a Eric je vystopovali do Želví Zátoky, kde se spojili se Strážci Divočiny, aby je porazili. Wes byl nakrátko opět s Jen, která také přišla z budoucnosti pomoci. Když Strojní Impérium vykopalo Serpenteru a plánovali s ní zničit Zemi, Wes, Eric a 8 ostatních Červených Strážců spojili síly, aby odcestovali na Měsíc a ukončili to. Naposledy byl viděn, když jako Červený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Wes se po letech stane Ochráncem 3 dimenzí spolu s Kodou a Gemmou a rozhodnou se navštívit Ninja Ocelové Strážce, aby je doprovázeli v jejich bojích. Odhalí se jim a požádají je o pomoc se záchranou unesených Strážců Lordem Dravenem, kterými jsou Rocky, Kat, T.J., Trent, Antonio a Gia. Lord Draven je využívá k vytvoření robotických klonů každého ze Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničilo Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí. Ten rok k Vánocům předá Wes Ninja Ocelovým Strážcům Transportální zařízení.