Strážci
Alex
Wes
Lucas
Trip
Katie
Jen
Eric

Zordy
Časoví Letci
Stín Času
K-Rex
Transwarp

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Mutanti

Celé jméno: Eric Meyers
Označení Strážce: Kvantový Strážce, Kvantový Mega Bojový Strážce
Zbraně: Kvantový Obránce
Příslušenství: Kvantový Morfér, S.C. Orel, Mega Bojové Brnění
Zordy: Kvantasaurus Rex
 
Před lety diskriminovaný Eric navštěvoval zámožnou školu s Wesem, jeho jediným tehdejším přítelem. Naštván, že se mu vyhýbá, protože nepochází z bohatého zázemí, Eric odešel a vykašlal se na Wese. Od té doby se Eric přidal do elitní obranné jednotky pana Collinse, Stříbrných Ochránců a často se střetával se Strážci a jednou dokonce odhalil Wesovu identitu Červeného Strážce.

Ambiciózní Eric nebyl příliš spokojen být vojákem v týmu. Chtěl být velitelem. Dosáhl svého cíle, když získal Kvantový Morfér a stal se Kvantovým Strážcem stejně jako, když získal kontrolu nad jeho vlastním Zordem - K-Rexem. Pan Collins neměl jinou možnost než ho učinit velitelem. Eric naservíroval svou vlastní spravedlnost ve Stříbrných Kopcích a pokaždé se střetl se Strážci. Eric žije samotářský život bez přátel nebo rodiny, což z něho dělá velmi trpkou a vzdálenou osobu, ale když přijde čas, Eric vždy udělá správnou věc.

Poté, co byl zraněn, když vstoupil do paprsku určeného pro Wese a jeho otce, Eric předal Kvantový Morfér Wesovi, aby mohl kontrolovat K-Rexe a povolat Kvantového Obránce. Znovu s nastoleným mírem ve Stříbrných Kopcích a Ericem v dobré kondici opět získal Kvantový Morfér a spojil se s Wesem jako spoluvelitel Stříbrných Ochránců.

Eric, Wes a Stříbrní Ochránci vystopovali Mutorgy do Želví Zátoky, kde se spojili se Strážci Divočiny, aby je porazili. Eric se zamiloval do Taylor a oba se buď hádají nebo spolu flirtují po celou dobu. Když Strojní Impérium vykopalo Serpenteru a plánovali s ní zničit Zemi, Wes, Eric a 8 ostatních Červených Strážců spojilo své síly, aby odcestovali na Měsíc a zastavili je.