Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra

Nově postavená vesmírná kolonie Terra Ventura začíná svou cestu do vesmíru, aby objevila novou planetu, kde může lidská rasa žít. Dobrodružný mladík jménem Leo se vplíží na palubu a jeho život už nikdy nebude stejný. Na tréninkové misi Leo a jeho kolegové přijdou k díře v prostoru, ze které přijde návštěvník z mimozemského světa.

Když návštěvník jménem Maya požaduje od Lea a jeho přátel pomoc, vstoupí do portálu a naleznou vesnici přepadenou jednotkami místního Škorpia. Aby bojovali s těmito zlými stvořeními, hrdinové vytahují Kvasarové Meče z kamene a použijí jejich sílu, aby se stali Strážci Vesmíru. Leův bratr, Mike, spadne do propasti a zdá se, že je navždy ztracen. Planeta je změněna v kámen Škorpiovým generálem Furiem a Strážci uprchnou na Terra Venturu, kde zůstanou, aby bránili kolonii proti invazi.

Když Strážci osvobodí pět gigantických zvířat od Škorpia, oplatí jim laskavost pomocí při boji s monstry, nejprve jako zvířata, později jako Zordy a mocný Galaktický Megazord.

Záhadný válečník se záhadnou minulostí se objevil na Terra Ventuře. Jeho jméno je Magna Obránce a je na misi, aby se pomstil Škorpiovi, který před tisíci lety zabil jeho syna. Přivedl sebou velkolepý Torozord. Bylo zjištěno, že Magna Obránce absorboval Mikovu duši, aby se nabil, ale která mu nedovolovala dělat zlá konání. Magna Obránce konečně propustil Mika, předtím než získal zpět svou čest a obětoval svůj život, aby zachránil Terra Venturu.

Když měli Strážci potíže, duch Magna Obránce se zjevil Mikovi a předal mu své síly a udělal z něj nového Magna Obránce. Má všechny schopnosti a zbraně originálního Magna Obránce.

Velké změny se děly na Škorpiónově Žihadle. Nejdříve princezna Trakeena opustila svého otce, když se odmítla stát hmyzem. Poté se cizinec jménem Deviot stal Škorpiovým generálem. Vypustil na Strážce své tři mocné Zordy - Kentaura, Stratosféru a Zenita. Strážci objevili, že tyto Zordy jsou ve skutečnosti chybějící Galaktické Šelmy a byly změněny zpět v hodné a slouží Strážcům jako nové Zordy. Tento zrádný zlosyn připravil Škorpiovu smrt, aby se zmocnil kukly určené pro Trakeenu, ale Trakeena se vrátila právě včas, aby mu v tom zabránila. Vrátila se s ohromnou silou a schopností bojovat a přivedla sebou svého trenéra Villamaxe a jeho pomocníka Keglera.

Deviot získal karty Psycho Strážců a obnovil je, aby bojovali s Galaktickými Strážci. Nouzové volání od Alphy přivedlo zpět Vesmírné Strážce, aby jim pomohli. Kendrix a Cassie sledovaly Růžovou Psycho Strážkyni na mimozemskou planetu, kde byla Kendrix zničena. Její Kvasarový Meč byl získán Karone, která ho použila, aby se stala novou Růžovou Strážkyní.

Deviotova cesta za sílou ho zavedla ke Galaktické Knize, artefaktu získaného Leem a Mikem na záchranné misi. Síla knihy dala sílu Deviotovi, ale také transportovala Terra Venturu do Ztracené Galaxie, bez možnosti úniku. Tato Ztracená Galaxie je domovem Kapitána Vzpoury, který chce zotročit obyvatele Terra Ventury.

Galaktická Kniha později vrátila stanici zpět do normálního vesmíru. Kapitán Vzpoura ji sledoval ve svém zámku, který byl zničen Trakeenou. Deviotovi se podařilo uprchnout a násilně splynul s Trakeenou a vytvořil tak nemilosrdnou novou bytost, která zaútočila na Terra Venturu a přinutila ji havarovat na měsíci, kde Trakeena a Strážci uskuteční svůj poslední souboj, který skončí Trakeeninou destrukcí. Obyvatelé jsou evakuováni na blízkou planetu a Strážci je brzy následují. Nová planeta je ve skutečnosti Mirinoi. Strážci umístí své meče zpět do kamene a promění Mayin kmen zpět do normálu a vrátí Kendrix do naší reality.