Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Lví Galaktický Zord

Lví Galaktická Šelma získala schopnost proměnit se do mechanizované formy, když Leo získal Červenou Transdýku. V této podobě se může Lví Galaktický Zord spojit s ostatními Galaktickými Zordy a utvořit hlavu a hruď Galaktického Megazordu.

Poprvé viděn v "Race to the Rescue"

 
Gorilí Galaktický Zord
Gorilí Galaktická Šelma získala schopnost proměnit se do mechanizované formy, když Kai získal Modrou Transdýku. V této podobě se může Gorilí Galaktický Zord spojit s ostatními Galaktickými Zordy a utvořit nohy a pas Galaktického Megazordu.

Poprvé viděn v "Race to the Rescue"

Kondoří Galaktický Zord
Kondoří Galaktická Šelma získala schopnost proměnit se do mechanizované formy, když Damon získal Zelenou Transdýku. V této podobě se může Kondoří Galaktický Zord spojit s ostatními Galaktickými Zordy a utvořit záda a také kuši Galaktického Megazordu.

Poprvé viděna v
"Race to the Rescue"
 


 
Vlčí Galaktický Zord
Vlčí Galaktická Šelma získala schopnost proměnit se do mechanizované formy, když Maya získala Žlutou Transdýku. V této podobě se může Vlčí Galaktický Zord spojit s ostatními Galaktickými Zordy a utvořit levou ruku Galaktického Megazordu.

Poprvé viděn v "Race to the Rescue"

 
Kočičí Galaktický Zord
Kočičí Galaktická Šelma získala schopnost proměnit se do mechanizované formy, když Kendrix získala Růžovou Transdýku. V této podobě se může Kočičí Galaktický Zord spojit s ostatními Galaktickými Zordy a utvořit pravou ruku Galaktického Megazordu. Později svěřila své síly do péče Karone.

Poprvé viděna v "Race to the Rescue"

Galaktický Megazord
Galaktický Megazord je primární Megazord Galaktických Strážců Vesmíru. Je vytvořen, když se z pěti původně Galaktických Šelem stanou Galaktické Zordy s pomocí síly Transdýk. Galaktický Megazord si i v této podobě zachovává svou mysl a je to první žijící Megazord v historii Strážců Vesmíru. Zakladními zbraněmi Galaktického Megazordu jsou Meč Galaktického Megazordu a Kondoří Galaktický Zord, který slouží jako kuše.

Poprvé viděn v
"Race to the Rescue"
 

Meč Galaktického Megazordu
Meč je primární zbraní Galaktického Megazordu. Může být nabit k zasazení multinásobného seknutí.

Poprvé viděn v
"Race to the Rescue"
 


 
Kondoří Raketový Mód
Kondor může být odpojen ze zad a použit jako zbraň, která střílí destruktivní rakety schopné zničit menší monstra.

Poprvé viděn v
"Race to the Rescue"

Galaktický Megazord - Posílený Mód
Když Strážci použijí Světlo Orionu, Galaktický Megazord získá posílené brnění ve tvaru "V", nový Meč Galaktického Megazordu a vylepšené rohy.

Poprvé viděn v
"Orion Returns"
 

Meč Galaktického Megazordu - Posílený Mód
Když je Galaktický Megazord posílen Světlem Orionu, je posílen také jeho Meč. V tomto módu získá delší bodce u rukojeti a je schopen zasadit super nabitý zničující úder.

Poprvé viděn v
"Orion Returns"