Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra


Astro Megaloď
Astro Megaloď Vesmírných Strážců se stala muzeem, kde Alpha 6 fungoval jako průvodce. Poté, co ji Kai ukradl, aby zachránil své přátele, stala se Megaloď základnou Galaktických Strážců. V boji s Růžovou Psycho Strážkyní ji Vesmírní Strážci znovu použili jako Astro Megazord k jejími zničení. Během posledního boje byla vážně poškozena Žihadlem Škorpióna a Strážci byli přinuceni aktivovat její sebedestrukci.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, Část 1"

 
 
Tryskové Kluzáky
Tryskové Kluzáky byly vytvořeny Alphou 6 a D.E.C.A. a vyvinuti speciálně pro Galaktické Strážce. Tryskové Kluzáky jsou malé jednomístné stíhačky vhodné pro krátké cesty na povrchy planet nebo okolo Terra Ventury.

Poprvé viděny v "Homesick" 
Astrocykly
Astrocykly jsou motocykly Červenéného, Modrého a Zeleného Strážce s předními Blastery a designem brnění podle jejich specifického Galaktického Zordu.

Poprvé viděny v "The Lights of Orion"

 
Červený Kapsulárcykl
Červený Kapsulárcykl je vylepšení Červeného Astrocyklu získané skrze komunikaci se Lví Galaktickou Šelmou. Červený Kapsulárcykl může kompletně uzavřít Červeného Strážce uvnitř a vytvoří ochranné brnění. Když je aktivován Mód Ohnivé Koule, motocykl se uzavře, obalí se plameny a projede skrz monstrum k jeho zničení.

Poprvé viděn v "Mean Wheels Mantis"