Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Kvasarové Meče
Kvasarové Meče jsou starodávné meče použité k obraně galaxie válečníky před 3000 lety. Pouze vyvolení je mohli vytasit z kamene na Mirinoi. Síla mečů umožňuje vyvoleným stát se Galaktickými Strážci Vesmíru. Meče jsou primární zbraní Strážců. Když je u pasu, zkrátí se na dýku, aby nepřekážel v boji.

Poprvé viděny v "Quasar Quest, část 1"
 

 
Transmorfér
Transmorfér je zápěstní přístroj, který umožňuje nositeli stát se Galaktickým Strážcem. Kvasarové Meče jsou nějakým způsobem napojeny na Morfovací Síť a za použití svých mystických schopností vytvoří Transmorféry. Slouží také ke komunikaci mezi jednotlivými Strážci.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 2"
Transdýky
Transdýky jsou dlouho ztracené zbraně Galaktických Strážců, ukradené Roháčem. Strážci získali Transdýky zpět. Každá Transdýka se může proměnit v pět různých zbraní, podle preferovaného využití Strážce. Transdýky jsou také schpné přeměnit Galaktické Šelmy v Galaktické Zordy k utvoření Galaktického Megazordu. Skrze ně poté Strážci vysílají povely k ovládání Megazordu. Když se všech pět dýk drží pohromadě, vytvoří Hvězdnou Formaci schopnou zranit, nebo zničit své nepřátele.
 

 
Magna Dráp
Magna Dráp Červeného Strážce na sebe bere podobu po drápu tvarované dýky, která dokáže naladit ohnivý elementální útok do jednoho seknutí.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Kosma Spár
Kosma Spár je zbraní Modrého Strážce a je dvojitým spárem, který soustředí element vody ke zničujícímu zásahu.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"


 
Trans Blaster
Trans Blaster Zeleného Strážce má podobu kuše, nebo blasteru, který střílí pulzy energie.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Delta Dýky
Delta Dýky jsou dvojité dýky Žluté Strážkyně, které používají element blesku skrze šokující seknutí.

Poprvé viděny v "Rookie in Red"

 
Beta Luk
Beta Luk je osobní zbraň Růžové Strážkyně a má formu luku, který střílí energetické šípy.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Kvasarové Raketomety
Kvasarové Raketomety jsou tyče bazukového typu, které často slouží jako zbraň poslední záchrany. Každý raketomet má element jednoho z pěti Strážců (oheň, voda, vítr, blesk a květiny) a když vystřelí najednou, vytvoří masivní energetickou kouli používanou k oslabení, nebo zničení nepřátel. Jejich původ je nevysvětlený po jejich prvním boji proti Chytrodějovi.

Poprvé viděny v "Double Duty"

Morfér Magna Obránce
Když Magna Obránce zemřel, zanechal Mikovi své síly, které mohl povolat Morférem Magna Obránce. Dva zápěstní přístroje se spojí k vypuštění síly. Magna síly byly ztraceny, když je Mike obětoval, aby udržel otevřenou trhlinu k úniku Terra Ventury ze Ztracené Galaxie.

Poprvé viděn v
"Destined for Greatness"
 

Magna Blaster
Magna Meč je primární zbraní Magna Obránce a později i Mika. Meč má schopnost alternovat mezi svým normálním stavem a Blasterem, který je aktivován ohnutím rukojeti v pochvě. Magna Blaster střílí několik paprsků v jedné střele, čímž může vyřídit jednoho, nebo více nepřátel.

Poprvé viděn v "The Magna Defender"
 

Světlo Orionu
Po získání Světla Orionu, je Galaktickým Strážcům dáno vylepšené brnění a zbraně. Světlo Orionu může vylepšit jak Kvasarové Meče, tak Kvasarové Raketomety. K doražení monster se mohou Galaktičtí Strážci spojit dohromady k vytvoření energetické koule a proletí skrz nepřítele.

Poprvé viděno v
"The Lights of Orion"
 


 
Červený Obrněný Strážce
Leo získal tento mód od Válečníka, kterého Karone proměnila v kámen, když byla Astronemou. Červený Obrněný Strážce má mocnou úchopnou sílu a mocný laser k poražení svých nepřátel.

Poprvé viděn v "Facing the Past"