Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Kvasarové Meče
Kvasarové Meče jsou starodávné meče použité k obraně galaxie válečníky před 3000 lety. Pouze vyvolení je mohli vytasit z kamene na Mirinoi. Síla mečů umožňuje vyvoleným stát se Galaktickými Strážci Vesmíru. Meče jsou primární zbraní Strážců. Když je u pasu, zkrátí se na dýku, aby nepřekážel v boji.

Poprvé viděny v "Quasar Quest, část 1"
 

 
Transmorfér
Transmorfér je zápěstní přístroj, který umožňuje nositeli stát se Galaktickým Strážcem. Kvasarové Meče jsou nějakým způsobem napojeny na Morfovací Síť a za použití svých mystických schopností vytvoří Transmorféry. Slouží také jako komunikátory mezi jednotlivými Strážci.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 2"

Transdýky
Transdýky jsou dlouho ztracené zbraně Galaktických Strážců, ukradené Roháčem, které Strážci získali zpět. Každá Transdýka se může proměnit v pět různých zbraní, podle preferovaného využití jednozlivých Strážců. Transdýky jsou také schpné přeměnit Galaktické Šelmy v Galaktické Zordy k utvoření Galaktického Megazordu. Skrze ně poté Strážci vysílají povely k ovládání Megazordu. Když se všech pět dýk drží pohromadě, vytvoří Hvězdnou Formaci schopnou zničit své nepřátele.

Poprvé viděny v "Rookie in Red"
 


 
Magna Dráp
Magna Dráp Červeného Strážce na sebe bere podobu po drápu tvarované dýky, která dokáže naladit ohnivý elementální útok do jednoho seknutí.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Kosma Spár
Kosma Spár je zbraní Modrého Strážce a je dvojitým spárem, který soustředí element vody ke zničujícímu zásahu.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"


 
Trans Blaster
Trans Blaster Zeleného Strážce má podobu kuše, nebo blasteru, který střílí pulzy energie.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Delta Dýky
Delta Dýky jsou dvojité dýky Žluté Strážkyně, které používají element blesku skrze šokující seknutí.

Poprvé viděny v "Rookie in Red"

 
Beta Luk
Beta Luk je osobní zbraň Růžové Strážkyně a má formu luku, který střílí energetické šípy.

Poprvé viděn v "Rookie in Red"

 
Transdýky - Hvězdná Formace
Galaktičtí Strážci mohou spojit své Transdýky do Hvězdné Formace k vystřelení silného paprsku energie na monstrum.

Poprvé viděna v "Rookie in Red"

 
Kvasarové Raketomety
Kvasarové Raketomety jsou tyče bazukového typu, které často slouží jako zbraň poslední záchrany. Každý raketomet má element jednoho z pěti Strážců (oheň, voda, vítr, blesk a květiny) a když vystřelí najednou, vytvoří masivní energetickou kouli používanou k oslabení, nebo zničení nepřátel. Jejich původ je nevysvětlený po jejich prvním boji proti Chytrodějovi.

Poprvé viděny v "Double Duty"

 
Magna Morfér
Když Magna Obránce zemřel, zanechal Mikovi své síly, které může povolat Magna Morférem. Dva zápěstní přístroje se spojí k vypuštění síly. Magna Morfér byl poškozen a jeho síly byly ztraceny, když je Mike obětoval, aby udržel otevřenou trhlinu k úniku Terra Ventury ze Ztracené Galaxie.

Poprvé viděn v "Destined for Greatness"

 
Magna Meč / Magna Blaster
Magna Meč je primární zbraní Magna Obránce. Meč má schopnost alternovat mezi svým normálním stavem a Blasterem, který je aktivován ohnutím rukojeti v pouzdře. Magna Blaster střílí několik paprsků v jedné střele, čímž může vyřídit jednoho, nebo více nepřátel. Nabíjí se stejným způsobem jako klasická brokovnice.

Poprvé viděn v "The Magna Defender"

Brnění Světla Orionu
Světlo Orionu je záhadný zdroj energie, kteří chtěli mnozí získat. Existuje déle než 3000 let. Po jeho získání ho Galaktičtí Strážci používají k zesílení svých sil. Síla Světla Orionu obdaří Strážce speciálními drápy a vylepší Kvasarové Meče. Po aktivování Posíleného Módu se všichni Strážci spojí, transformují se v kouli zlatého světla a proletí skrze monstrum k jeho zničení.

Poprvé viděno v "The Lights of Orion"
 


 
Červený Obrněný Strážce
Leo získal tento mód od Válečníka, kterého Karone proměnila v kámen, když byla Astronemou. Červený Obrněný Strážce má mocnou úchopnou sílu a mocný laser k poražení svých nepřátel.

Poprvé viděn v "Facing the Past"

 
Červený Obrněný Strážce
Leo získal tento mód od Válečníka, kterého Karone proměnila v kámen, když byla Astronemou. Červený Obrněný Strážce má mocnou úchopnou sílu a mocný laser k poražení svých nepřátel.

Poprvé viděn v "Facing the Past"