Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Vzpourův Zámek
Vzpourův Zámek byla levitující pevnost, která původně seděla na zádech obřího ještěra známého jako Titanisaur. Během boje s Grunchorem, Vzpoura přistál Zámek na hlavě monstra, ale stáhl se zpět, když úder Sekery Obranného Torozordu poničil Zámek. Sloužil jako operační základna pro Kapitána Vzpouru a jeho posádku, než byl zničen Trakeenou po úniku ze Ztracené Galaxie při pronásledování Terra Ventury.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"
 


 
Kapitán Vzpoura
Vládce Ztracené Galaxie, Kapitán Vzpoura čeká na vesmírné lodě, které vstoupí do jeho galaxie, aby mohl zajmout jejich obyvatele a použít je jako otroky k vykopávání pokladů. Když Terra Ventura opustí Ztracenou Galaxii, Vzpoura se rozhodne, že ovládne i naší galaxii. Nicméně je zastaven Trakeenou a jeho Zámek je zničen Škorpióním Žihadlem.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"
 


 
Barbarax
Barbarax slouží Kapitánovi Vzpourovi jako druhý ve velení a také dohlíží v otrokářském táboře. Je zničen spolu s Kapitáne Vzpourou Trakeenou a jejím Škorpióním Žihadlem.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"


 
Hexuba
Hexuba je najata Kapitánem Vzpourou, aby použila svá kouzla k poražení Galaktických Strážců. Poté, co dva z jejích plánů selžou, rozhodne se čelit jim sama a spojí své síly s několika monstry. Je poražena Leem v Obrněném Módu. Nicméně vyroste a je zničena Megazordy Galaktických Strážců.

Poprvé viděna v "Dream Battle"
 


 
Titanisaur
Titanisaur je hlavní transportní prostředek Kapitána Vzpoury z planety na planetu, dokud není poslán do boje s Galaktickými Strážci a je jimi zničen.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"


 
Šavlouni
Šavlouni jsou vojáci v armádě Kapitána Vzpoury.

Poprvé viděni v "Beware the Mutiny"