Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Kapitán Vzpoura

Kapitán Vzpoura je vesmírný pirát a vládce Ztracené Galaxie, který podvede každého, kdo do ní vstoupí, tím, že je nejdřív přátelský, ale pak je zajme, aby je využil ve svém pracovním táboře, aby pro něj kopali poklady na opuštěných planetách. Zaměří svůj zrak na Terra Venturu a několikrát se pousí porazit Galaktické Strážce a zajmout civilisty Terra Ventury. Dokonce sleduje Terra Venturu, když unikne ze Ztracené Galaxie, ale je ihned zničen, když Trakeena zničí jeho Hrad Žihadlem Škorpióna.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"
 


 
Barbarax
Barbarax je pravá ruka Kapitána Vzpouty. Je také zodpovědný za dohled v pracovní táboře a za chytání obyvatel Terra Ventury a jejich přidávání do pracovního tábora. Když Barbarax pronásleduje Terra Venturu ze Ztracené Galaxie, je zničen spolu s Hradem Kapitána Vzpoury Žihadlem Škorpióna.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"


 
Hexuba
Hexuba je čarodějnice, která je najata Kapitánem Vzpourou, aby zničila Galaktické Strážce. Její první plán zahrnuje uvěznit je v říši snů s armádou Šavlounů a monstrem jménem Noční Můra, který selhal poté, co Magna Obránce zlomil její kouzlo. Její druhý plán oživil oživil padlá monstra, aby je utahaly a nakonec je zničily. I tento plán selhal, když Modrý Strážce zničil její křišťálovou kouli a ona se rozhodla, že se Strážci bude bojovat sama a posílila se silou všech starých monster, které oživila. Červený Strážce ji zasáhl svým Brněním, ale vyrostla a byla nakonec zničena spojenými silai čtyř Megazordů.

Poprvé viděna v "Dream Battle"
 


 
Šavlouni
Šavlouni jsou piráti použivaní jako vojáci v armádě Kapitána Vzpoury.

Poprvé viděni v "Beware the Mutiny"
 


 
Titanisaur
Titanisaur je obří dinosauří stvoření, které je používáno Kapitánem Vzpourou jako primární dopravní prostředek napříč Ztracenou Galaxií. Titanisaur je nakonec použit v boji s Galaktickými Strážci, ale při prvním boji se přehřeje kvůli váze Hradu na jeho zádech. Poté, co je od něj Hrad odpojen, je poslán zpět na Terra Venturu, aby zničil Strážce, ale je sám zničen spojenými silami čtyř Megazordů.

Poprvé viděn v "Beware the Mutiny"