Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Alpha 6
Alpha 6 je robotický asistent vytvořený Králem Lexianem, který zůstal na Astro Megalodi jako průvodce poté, co se z ní stalo muzeum. Poté, co Kai ukradl Astro Megaloď, aby odcestoval na Mirinoi, Alpha 6 asistuje Galaktickým Strážcům při vytváření zbraní v boji proti Škorpiovi a Trakeeně, včetně Galaktických Kluzáků a Astro Cyklů. Alpha 6 je přinucen opustit Astro Megaloď poté, co je zničena v bitvě s Žihadlem Škorpióna a žije na Mirinoi s Galaktickými Strážci.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 3"
 


 
D.E.C.A.
D.E.C.A. je vnímající superpočítač Astro Megalodi. D.E.C.A. byla odpojena poté, co Astro Megaloď nastavila sebedestrukci, aby zabránila Žihadlu Škorpióna zničit prchající členy Terra Ventury.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Zika
Zika je mladý syn Magna Obránce, který byl zabit Škorpiem, když před staletími napadl jejich domovskou planetu a je hlavním důvodem touhy po pomstě Magna Obránce. Zikův duch později promlouvá ke svému otci, aby se vzdal žízně po pomstě a dovede svého otce do posmrtného života poté, co se obětuje, aby zachránil Terra Venturu.

Poprvé viděn v "The Sunflower Search"
 


 
Válečník
Tento válečník bojoval s Karone, když byla Astronemou a měl v držení dva klíče, které mu při spojení dají ohromnou sílu. Než byl ale schopen spojit je, Astronema ho proměnila v kámen. Nicméně je propuštěn ze svého kamenného vězení, když se mu Karone omluví a dá Leovi své klíče, aby obnovil své síly a mohl povolat své Brnění.

Poprvé viděn v "Facing the Past"


 
Ochránce Galaktické Knihy
Ochránce Galaktické Knihy cestuje na Terra Venturu, aby ji získal zpět, ale než ji vezme, je zatčen. Skamarádí se s Kaiem. Dostane se do kontaktu s Deviotem, který chce ukrást Knihu. Selže a před svou smrtí dá Strážcům posílení jejich Kvasarových Raketometů a pověří Kaie, aby byl nový Ochránce Galaktické Knihy.

Poprvé viděn v "Enter the Lost Galaxy"

Vesmírní Strážci
Vesmírní Strážci cestují na Terra Venturu, aby pomohli Galaktickým Strážcům porazit nedávno propuštěné Psycho Strážce. Když je zjištěno, že Růžová Psycho Strážkyně přežila Strážci cestují na planetu Rashon, aby ji zabránili použít Divoký Meč. Cassie je pomalu vysávána síla, ale Kendrix obětuje svůj život, aby zničila Divoký Meč a zachránila Cassie a její Astro Morfér. Poté se Vesmírní Strážci rozloučili a vrátili se na Zemi.

Poprvé viděni v "From Out of Nowhere, část 1"
 


 


 
Jera
Jera je stařešina v Mayině kmeně na Mirinoi a také ochránce Kvasarových Mečů. Je proměněn v kámen spolu se zbytkem obyvatel Mirinoi, ale je osvobozen ze svého kamenného vězení, když jsou Kvasarové Meče umístěny zpět na své místo.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"


 
Bulk a Profesor Phenomenus
Bulk a Profesor Phenomenus opouští Zemi, když dostanou práci na Terra Ventuře ve vědecké divizi GSA. Nicméně byli vyhozeni a našli si práci v Kavárně Kometa. Později jsou viděni, jak prchají z Terra Ventury, když se srazí s Měsícem Mirinoi a usídlí se na Mirinoi.

 
Velitel Stanton
Velitel Stanton je Kapitán Terra Ventury a má na starost její efektivní chod při pátrání po nové planetě ke kolonizaci. Je také nadřízeným Kaie a Mika. Velitel Stanton nakonec najde vhodnou planetu, na které může Terra Ventura přistát, ale jeho sny, že Terra Ventura bude hlavním městem nového světa se rozpadnou, když havaruje na Měsíci, což všechny přinutí opustit Terra Venturu a přesunout se na nově nalezenou planetu, která se ukáže být Mirinoi.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"


 
Vrchní Kancléřka Reiner
Vrchní Kancléřke Reiner je Vrchní Velitelka Galaktické Vesmírné Aliance a nadrřízená Velitele Stantona. Je použita jako rukojmí, když ji Trakeena unese, aby našla mechanika k opravě poškozeného Žihladla Škorpióna a je zachráněna, když se na tu práci nabídne Damon.

Poprvé viděna v "Destined for Greatness"


 
Kancléř Brody
Kancléř Brody je členem vrchního velení Galaktické Vesmírné Aliance na Terra Ventuře.

Poprvé viděn v "Destined for Greatness"


 
Jodie Stanton
Jodie je malá dcera Velitele Stantona, kterou má Kai vzít bruslit. Také trávila čas se svým otcem, když měl na Terra Ventuře zrovna den volna.

Poprvé viděna v "The Blue Crush"


 
Baxter
Baxter je mechanik pracující pro Galaktickou Vesmírnou Alianci, který ukradl Damonovi návrhy na zbraň proti monstru a je povýšen na vrchního mechanika. Později přizná, že podváděl poté, co jeho zbraň selže a rezignuje na svou pozici, dokud mu Damon nenabídne tuto práci zpět, protože mu ta práce osobně nesedí.

Poprvé viděn v "Turn Up the Volume"


 
Ginger
Ginger je obyvatelka Terra Ventury, která krátce randí s Leem. Stane se obětí Marondy, ale je zachráněna, když je její amulet zničen Červeným Kapsulárcyklem.

Poprvé viděna v "A Red Romance"


 
Colby
Colby je přehnaně ochranářský starší bratr Ginger, který pracuje jako mechanik na Terra Ventuře. Pokusí se zachránit Ginger, poté, co slíbí svým rodičům, že ji ochrání za každou cenu.

Poprvé viděn v "A Red Romance"


 
Haley
Haley je bývalá otrokyně v pracovním táboře Kapitána Vzpoury. Je v páru s Mikem, aby pro něj kopali drahokamy a zachrání Mika před Barbaraxovým hněvem poté, co dá všechny své vykopané drahokamy jejímu dědovi. Je osvobozena s ostatními otroky a žije na Terra Ventuře a později na Mirinoi.

Poprvé viděna v "Escape the Lost Galaxy"


 
Benjamin
Benjamin je bývalý otrok v pracovním táboře Kapitána Vzpoury. Když mu Mike pomůže v získání drahokamů a dá jeho vnučce Haley svou vodu, zabaví Šavlouny a Barbarxe, aby se mohli Mike a Haley vyplížit, aby zachránili všechny otroky. Po osvobození žije na Terra Ventuře a později na Mirinoi.

Poprvé viděn v "Escape the Lost Galaxy"