Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Alpha 6
Po jeho dobrodružstvích ve vesmíru Alpha zůstává na Megalodi jako průvodce. Megaloď skončila svůj provoz jako muzeum, když ji Kai potřeboval k záchraně svých přátel a Alpha šel taky asistovat nové generaci Strážců. Nakonec zůstal na Mirinoi s týmem.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 3"
 


 
D.E.C.A.
D.E.C.A. je stále palubní počítač Astro Megalodi. Mluví 3000 jazyky a má bezpečnostní kamery všude po lodi. Byla vypnuta, když byla Megaloď zničena v boji proti Škorpiónovu Žihadlu.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Zika
Zika je syn Magna Obránce. Byl zabit Škorpiem před 3000 lety. To zapříčinilo Obráncovu cestu za pomstou. Při svém plánu odpálit Terra Venturu k zabití Škorpia byl Magna Obránce těžce zraněn monstrem. Viděl, jak se Strážci snaží zastavit explozi a riskují při tom své vlastní životy. Když si vzpomene na dny, kdy byl jako oni, zjeví se mu duch Ziky. Zika mu dodal odvahu a řekl, že ještě není pozdě všemu zabránit. Magna Obránce se tak obětoval, aby zachránil Terra Venturu. Zika se později objevil se svým otcem, aby Mikovi předali síly Magna Obránce.

Poprvé viděn v "The Sunflower Search"
 


 
Válečník
Tento válečník bojova s Karone, když byla Astronemou a měl v držení dva klíče, které mu při spojení dají ohromnou sílu. Než byl ale schopen spojit je, Astronema ho proměnila v kámen. Nicméně je propuštěn a když se mu Karone omluví, dá Leovi své klíče, kterými může povolat své Brnění.

Poprvé viděn v "Facing the Past"


 
Ochránce Galaktické Knihy
Ochránce Galaktické Knihy cestuje na Terra Venturu, aby ji získal zpět, ale než ji vezme, je zatčen. Skamarádí se s Kaiem a před svou smrtí ho pověří službou nového Ochránce Galaktické Knihy.

Poprvé viděn v "Enter the Lost Galaxy"


 
Vesmírní Strážci
Vesmírní Strážci se vrátili, aby pomohli Galaktickým Strážcům, když Deviot vypustil Psycho Strážce, aby je zničili. Strážcům se povedlo odvrátit hrozbu, ale Růžová Psycho Strážkyně přežila. V boji Kendrix obětovala svůj život, aby ji zastavila a zachránila Cassie. Poté se Vesmírní Strážci rozloučili a vrátili se na Zemi.

Poprvé viděni v "From Out of Nowhere, část 1"


 


 
Bulk a Profesor Phenomenus
Bulk a Profesor Phenomenus původně pracovali ve vědecké divizi GSA. Nicméně byli vyhozeni a našli si práci v Kavárně Kometa.

 
Velitel Stanton
Velitel Stanton slouží jako kapitán Terra Ventury a dohlíží, aby Terra Ventura pracovala na optimální výkon. Zatímco je vázán službou, najde si čas na svou jedinou rodinu, jeho dceru a nakonec se naučí učinit oběť, když nechá spadnout Terra Venturu, aby zachránil její obyvatele.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"


 
Vrchní Kancléřka Reinerová
Vrchní Kancléřka Reinerová slouží ve vrchním velení Galaktické Vesmírné Aliance a je hlavní autoritou v pěti členém prezídiu Terra Ventury.

Poprvé viděna v "Destined for Greatness"


 
Kancléř Brody
Kancléř Brody je členem vrchního velení na Terra Ventuře.

Poprvé viděn v "Destined for Greatness"


 
Jera
Jera je stařešina v Mayině kmeně na Mirinoi a také ochránce Kvasarových Mečů. Je proměněn v kámen spolu se zbytkem obyvatel Mirinoi, ale je osvobozen ze svého kamenného vězení, když jsou Kvasarové Meče umístěny zpět na své místo.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"