Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Škorpius

Škorpius je mimozemský vládce, který touží mít mocné předměty ve svém vlastnictví, ,včetně Kvasarových Mečů a Světla Orionu. Kvůli své nemobilitě má na povel spoustu generálů. Furia, který měl získat Kvasarové Meče a Světlo Orionu a Treacherona. Také má lidsky vypadající dceru jménem Trakeena, o kterou se velmi stará a snaží se ji udržet v bezpečí za každou cenu. Postaví pro ni kokon, aby mohla zmutovat v hmyz s úžasnými silami, ale ta odmítne a opustí Žihadlo Škorpióna, když se ji snaží přinutit. Krátce na to mu své služby nabídne zrádný Deviot, který ho chce tajně zničit a použít jeho kokon. Přesvědčí Škorpia, aby bojoval se Strážci sám, když si myslí, že zajali Trakeenu. Je vážně zraněn Červeným Strážcem a předává své síly a impérium Trakeeně předtím, než zemře. Jedno z jeho chapadel se stane její novou zbraní v boji.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 2"
 


 
Trakeena
Trakeena je rozmazlená a ješitná dcera Škorpia, která touží pomáhat svému v jeho cílech, ale je upozaděna, protože nemá schopnosti. Škorpius ji chce přinutit, aby vstoupila do kokonu a stala se hmyzem s úžasnými silami, ale opustí Žihadlo Škorpióna ze strachu, že ztratí svou lidskou krásu. Dostane se na planetu Onyc, kde se setká s válečníkem jménem Villamax, který ji trénuje, aby se stala mocnou válečnicí. Krátce po dokončení jejího tréninku zaslechne o boji jejího otce se Strážci a vrátí se na Žihadlo, ,aby se s ním rozloučila a zdědila otcovu sílu, armádu a Žihadlo Škorpióna a rozhodne se pomstít svého otce. Později se spojí s Deviotem a získá jeho zlou povahu a úspěšně nechá havarovat Terra Venturu na Měsíci Mirinoi a pošle celou svou armádu Žihadlounů na sebevražedný bombový útok, aby zničila Terra Venturu a její obyvatele evakuující se na Mirinoi. Poté, co je Žihadlo Škorpióna sestřeleno Astro Megalodí, konečně použije kokon a transformuje se do Hmyzí Formy a použije své nové síly k nahození hlavního dómu Terra Ventury, aby se srazil s Mirinoi. Je zastavena Červeným Strážcem a nakonec se zdá že je zničena útokem Brnění Červeného Strážce z bezprostřední blízkosti.

Poprvé viděna v "Race to the Rescue"


 
Trakeena - Hmyzí Brnění
Trakeena občas asistuje Škorpiovým generálům v Hmyzím Brnění, které ji má chránit před jakýmkoliv zraněním v boji.

Poprvé viděna v "The Lights of Orion"
 


 
Trakeena - Hmyzí Forma
Poté, co je Žihadlo Škorpióna sestřeleno Astro Megalodí, Trakeena konečně použije kokon a transformuje se do Hmyzí Formy a použije své nové síly k nahození hlavního dómu Terra Ventury, aby se srazil s Mirinoi. Je zastavena Červeným Strážcem a nakonec se zdá že je zničena útokem Brnění Červeného Strážce z bezprostřední blízkosti.

Poprvé viděna v "Journey's End, část 3"
 


 
Furio
Furio je jeden ze Škorpiových generálů, který má cestovat na Mirinoi, aby získal Kvasarové Meče. Selže, ale promění celou planetu a její obyvatele v kámen. Má je získat od Strážců a později i Světlo Orionu, ale po mnoha nezdarech je vyhnán. Ve svém vyhnanství najde kámen, který by měl obsahovat Světo Orionu, ale je nalezen Červeným Strážcem a rozhodne se zničit, aby se ho zbavil, ale selže, když je Červený Strážce zachráněn Magna Obráncem.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"


 
Treacheron
Treacheron je jeden ze Škorpiových generálů, který je zodpovědný na uvěznění Magna Obránce v trhlině. Je povolán Škorpiem poté, co je Furio zničen, aby mu pomohl najít Světlo Orionu a také bojoval s Magna Obráncem. Po boji, kdy přinutí Trakeenu, aby se vrátila, ho Trakeena označí za zrádce a Škorpius si myslí, že dal svému monstru Světlo Orionu. Je uvězněn v cele, dokud ho neosbovodí jeho loajální monstra a vydají se pomstít Trakeeně. Ale není ji schopen, když je zastaven a zničen Červeným Strážcem. Treacheron je oživen Hexubou, aby utahala Strážce násobnými útoky monster, ale je zničen Magna Obráncem.

Poprvé viděn v "The Magna Defender"
 


 
Deviot
Deviot cestuje na Žihadlo Škorpióna, aby nabídl své služby Škorpiovi za pomocí ztracených Galaktických Šelem, kterými chtěl zničit Strážce výměnou za použití kokonu vytvořeného pro Trakeenu. Když jeho plán selhal, rozhodl se, že nechá Strážce zničit Škorpia, aby mohl použít kokon, ale dorazí Trakeena a on zůstane jako její generál. Pokusí se ji zničit, ale jeho plán selže. Později získá více síly pomocí Galaktické Knihy, ale je poražen a vrátí se do své původní podoby a nabídne své služby Kapitánovi Vzpourovi, dokud není i ses vým Hradem zničen Trakeenou a Žihadlem Škorpióna. Nicméně Deviot přežije a tvrdí, že ho Vzpoura přinutil, ale Trakeena mu nevěří a označí ho za zrádce a odsoudí ho k smrti. Společně s Trakeenou skončí v kokonu a spojí se s ní a udělá ji bezcitnou a zlovolnou.

Poprvé viděn v "The Lost Galactabeasts, část 1"
 


 
Deviot - Keonta Kouzlo
Deviot byl schopen získat víc síly pomocí Galaktické Knihy, když použil Keonta Kouzlo a posílil se a téměř zničil Galaktické Strážce, dokud nebyl zasažen posílenými Kvasarovými Raketomety. Vyrostl a zdálo se, že byl zničen Megazordy Strážců. Později bylo odhaleno, že přežil absorbováním životní síly monstra Raketrona a vrátil se do své původní podoby.

Poprvé viděn v "Enter the Lost Galaxy
 


 
Villamax
Villamax je válečník, kterého Trakeena potkala na Onyxu. Nabídne ji, že ji bude trénovat, aby se stala mocnou válečnicí a přidá se do její armády jako její pravá ruka poté, co její otec zemře a ona převezme Žihadlo Škorpióna. I když je zlý, Villamax je také loajální a drží své slovo, že osvobodí Galaktické Strážce, které zajal, když se mu Červený Stážce vzdá. Villamax zůstane Trakeeně loajální do doby, než se spojí s Deviotem a pomalu zešílí. Pak odmítne sestřelit loď převážející nevinné lidi. Trakeena s ním pak bojuje na smrt a zničí, když na svou bývalou studentku odmítne zaútočit.P

Poprvé viděn v "Heir to the Throne"
 


 
Kegler
Kegler je Villamaxův pomocník, který asistuje při tréninku Trakeeny a později se přidá do její armády poté, co její otec zemře a ona převezme Žihadlo Škorpióna. Kegler je mechanicky založený a sestrojil satelit, který téměř zničil Galaktické Strážce a také vylepšil reproduktory Decipýra. Je také znalý vesmíru a ví o existenci Ztracené Galaxie. Poté, co Trakeena zničí Villamaxe, truchlí, ale dál jí ze strachu slouží a naposledy je viděn, když Žihadlo Škorpióna přistane na Měsíci Mirinoi.

Poprvé viděn v "Heir to the Throne"
 

Psycho Strážci
Psycho Strážci jsou zlé protějšky Strážců Vesmíru, kteří jsou osvobozeni Deviotem ze svých Data Karet a jsou posláni na Terra Venturu, aby zajali Strážce. Později bojují se Strážci a jsou poraženi společnými silami Vesmírných a Galaktických Strážců. Nicméně Růžová Psycho Strážkyně přežije a je uzdravena Deviotem. Vzbouří se absorbuje informace Kendrix, aby získala Divoký Meč a dost síly, aby zničila Růžové Strážkyně. Po napojení Divokého Meče na Astro Morfér zmutuje do své monstrózní podoby, ale je zničena spojenými silami Astro Megazordu a Galaktického Megazordu.

Poprvé viděni v "Rangers Gone Psycho"
 


 
Žihadlouni
Žihadlouni jsou hmyzí stvoření, která jsou používána jako vojáci ve Škorpiově a později v Trakeenině armádě. Žihadlouni jsou zcela vypotřebováni, když Trakeena použije všechny jako sebevražedné bomby ke zničení Terra Ventury.

Poprvé viděni v "Quasar Quest, část 1"