Strážci
Leo
Kai
Damon
Maya
Kendrix
Magna Obránce
Mike
Karone

Zordy
Galaktické Šelmy
Galaktické Zordy
Torozord
Kentaur Megazord
Stratosférický Megazord
Zenit

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Škorpius
Kapitán Vzpoura
Monstra 

Škorpióní Žihadlo
Škorpióní Žihadlo je vesmírná loď používaná Škorpiem, Trakeenou a jejich armádou, aby se plavili vesmírem a ničili planety a civilizace. Loď byla tvarována podle obří vážky s obřími kusadly na hlavě a ocasu. Kusadla mohla drtit nepřátelské lodě a ocas mohl střílet lasery.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"
 


 
Škorpius
Škorpius toužil mít spoustu mocných předmětů ve svém držení. Nejprve toužil po Kvasarových Mečech a poslal svého generála Furia, aby je získal. Když selže, chce získat Světlo Orionu a přijde se spoustou plánu k jeho získání. Škorpius má také dceru, o kterou se stará a chce, aby byla v bezpečí. Sestrojí také kuklu, aby ji proměnil v brouka. Nicméně ona odmítne a opustí Škorpióní Žihadlo. Když nový generál jménem Deviot přesvědčí Škorpia, aby bojoval se Strážci sám, je vážně zraněn Červeným Strážcem. Než zemře, uvidí naposledy svou dceru a předá ji své síly a armádu.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 2"
 


 
Trakeena
Škorpiova dcera, Trakeena zůstává většinu času mimo boj, dokud ji otec nenutí vstoupit do kukly a zmutovat v hmyzí stvoření. Uteče, než se tak stane a přistane na Onyxu, kde se setká s Villamaxem, který ji učí, jak být obávaným válečníkem. Poté, co slyší o souboji svého otce s Galaktickými Strážci, vrátí se na Škorpióní Žihadlo, aby viděla svého otce, než umře a převezme jeho armádu. Poté, co se Strážci vrátí ze Ztracené Galaxie, spojí se s Deviotem a stane se zlejší než kdy dřív. Zničí poslední motor Terra Ventury, pošle všechny své Žihadlouny na evakuující se Terra Venturu s bombama a dokonce zabije svého generála a učitele Villamaxe, že neuposlechl její rozkaz. Poté co Škorpióní Žihadlo havaruje na měsíci, poté co je zasažen Astro Megalodí, Trakeena použije kuklu ke zmutování a použije své nově nabyté schopnosti  k reanimování hlavního dómu Terra Ventury, aby spadl na Mirinoi. Nakonec je zastavena Galaktickými Strážci a zničena Leem v jeho Červeném Obrněném Módu.

Poprvé viděna v "Race to the Rescue"


 
Furio
Furio je poprvé viděn, když se snaží získat Kvasarové Meče z kamene. Když se mu to nepovede, promění celou planetu a její obyvatele v kámen. Nakonec plánuje najít Světlo Orionu a několikrát selže a je vykázán. Rozhodne se čelit tváří v tvář Leovi a chce se sám odpálit, aby zničil Lea jednou provždy.

Poprvé viděn v "Quasar Quest, část 1"
 


 
Treacheron
Treacheron je povolán Škorpiem, aby nahradil Furia jako jeho hlavní generál. Jako Furio, Treacheron se snaží najít Světlo Orionu. Treacheron je hlavní nepřítel Magna Obránce a je zodpovědný, že byl uvězněn po staletí v prasklině. Jeho monstrum Destruxo získalo Světlo Orionu. Trakeena pošle dolů Impostru, aby podvedla Destruxa, aby použil Světlo pro sebe. Když se o tom dozví Škorpius, je označen za zrádce a je uvězněn. Je vyzván na duel Leem a prohraje a je zničen.

Poprvé viděn v "The Magna Defender"


 
Deviot
Deviot dorazí na Škorpióní Žihadlo, aby nabídl své služby Škorpiovi za použití svých Zordů. Když plán selže, Deviot přesvědčí Škorpia, aby bojoval se Strážci sám. Když umírající Škorpius řekne Deviotovi, aby použil kuklu, vrátí se Trakeena a jeho plán selže. Rozhodne se zůstat jako jeden z Trakeeniných generálů, dokud neukradne Galaktickou Knihu a nezmutuje, ale je poražen Strážci. Po příletu do Ztracené Galaxie nabídne své služby Kapitánovi Vzpourovi. Po útěku ze Ztracené Galaxie a návratu na Škorpióní Žihadlo je označen za zrádce a v posledním pokusu o přežití použije kuklu, aby se spojil s Trakeenou.

Poprvé viděn v "The Lost Galactabeasts, část 1"
 


 
Villamax
Villamax je poprvé viděn v baru na planetě Onyx, kde se nabídne trénovat Trakeenu, aby se stala obávaným válečníkem. Villamax se přidá k Trakeeně jako její generál. Když se Trakeena spojí s Deviotem, Villamax na ni změní názor, když vidí, že zraní bezbranné lidi, aby dosáhla svých cílů. Trakeena ho vyzve na duel, který on odmítne a tak je zničen.

Poprvé viděn v "Heir to the Throne"


 
Kegler
Villamaxův brblající společník, Kegler se také přidá k Villamaxovi, když Trakeena převezme impérium svého otce. Kegler je technologicky zdatný a navrhne satelit ke zničení Galaktických Šelem. Je neznámé, co se mu stalo po zničení Škorpióního Žihadla.

Poprvé viděn v "Heir to the Throne"


 
Psycho Strážci
Deviot získal karty, ve kterých byli uvězněni Psycho Strážci a přeprogramoval je, aby sloužili Trakeeně. Byl jim dán úkol zajmout Galaktické Strážce a uspěli, dokud se neukázali Vesmírní Strážci, aby je zachránili a zničili Psycha až na Růžovou. Ta jde po zbrani známé jako Divoký Meč, aby zničila Růžové Strážkyně. Po použití Meče k vysátí sil z Cassiina Morféru, zmutuje a je zničena Astro Megazordem a Galaktickým Megazordem.

Poprvé viděni v "Rangers Gone Psycho"


 
Žihadlouni
Žihadlouni jsou vojáci ve Škorpiově a později v Trakeenině armádě.

Poprvé viděni v "Quasar Quest, část 1"