Strážci
Cole
Max
Danny
Taylor
Alyssa
Merrick

Zordy
Zvířecí Krystaly
Divoké Zordy
Divoký Megazord
Kongazord
Predazord
Isis Megazord
Animus Megazord
Pegasus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Orgové 

Princezna Shayla
Před 3000 lety Princezna Shayla tvrdě usla na Animáriu, když bylo napadeno Orgy. Vzbudila se, když se Orgové začali opět objevovat a nyní vede Strážce Divočiny v jejich boji se zlem. Shayla je velmi pozitivní a elegantní a stará se o Strážce jako o vlastní děti. Princezna má zvláštní vztah ke svému ochránci Merrickovi. Oba musí své city odsunout stranou kvůli povinnostem. Po poražení Orgů se Shayla vrátila do spánku na Animáriu a čeká na den, kdy bude zase zapotřebí.

Poprvé viděna v "Lionheart"
 


 
Kite
Tento záhadný chlapec, který si nepamatuje nic ze své minulosti si vytvořil přátelství se Strážci. Později si uvědomí, kdo je - znovuzrozený duch Anima - a testuje Strážce odebráním jejich Zordů. Kite byl zničen, když se vrátil jako Animus, aby bojoval se super posíleným Mistrem Orgem.

Poprvé viděn v "The Wings of Animaria"


 
Válečníci Animárie
Před 3000 lety byla Animárie napadena Mistrem Orgem. Válečníci Animárie se snažili ochránit svůj lid. Válečníci porazili Orgy a aby zajistili, že Animárie zůstane v bezpečí, Válečníci použili své meče k vyříznutí Animárie ze země a vznesli ji do nebe. Dole Válečníci obklopili Zen-Aku a uvrhli ho do kobky. Bylo to pro ně těžké rozhodnutí, protože Zen-Aku byl ve skutečnosti jeden z nich. Válečníci poděkovali Merrickovi za oběť, kterou učinil.

Poprvé viděni v "Click, Click, Zoom"
 


 
Časoví Strážci
K poražení Mutorgů z budoucnosti se Časoví Strážci spojili se Strážci Divočiny.

Poprvé viděni v "Force from the Future, část 2"
 


 
Ransik a Nadira
Dva bývalí protivníci se přidali k Časovým Strážcům v boji proti hrůzným Mutorgům. Ransik byl schopen zničit jejich mutantské půlky, ale při tom zničil i svou vlastní mutantskou polovinu a stal se tak obyčejným člověkem.

Poprvé viděni v "Force from the Future, část 1"
 


 
Alpha 7
Alpha 7 byl třetí Alpha robot v řadě. Je to sedmý robot navržený a sestrojený Králem Lexianem z Edenoi. Alpha 7 asistoval týmu Červených Strážců na Astro Megalodi číslo II.

Poprvé viděn v "Forever Red"
 

Červení Strážci
Když generálové Strojního Impéria plánovali zničit Zemi, Cole se spojil s devíti ostatními Červenými Strážci a odcestovali na Měsíc, aby jim zabránili v použití Serpentery. Mezi Strážci byli Jason, Tommy, Aurico, T. J., Andros, Leo, Carter, Wes a Eric.

Poprvé viděni v "Forever Red"
 


 


 
Kendall
Kendall pracuje v květinářství, kde Danny pracoval než se stal Strážcem. Vždy ji miloval, ale nikdy nesebral odvahu, aby jí to řekl. Když Org zaútočil na jeden z Kendalliných obchodů, objevila Dannyho tajnou identitu Strážce, když ji přišel zachránit. Kendall a Danny se shodli, že spolu nemohou být, kvůli jeho životu Strážce.

Poprvé viděna v "Never Give Up!"
 


 
Willie
Po vyhození nevítaných zákazníků našel Merrick nový domov ve Willyho Motorestu. Když se zrovna nic neděje Willy hraje s Merrickem kulečník, dokonce ho učí některé triky, které potom může použít v boji.

Poprvé viděn v "Power Play"


 
Don
Don byl Maxův bowlingový trenér než se Max stal Strážcem Vesmíru. Později naučí Maxe tornádovou faleš, aby porazil Bowlingového Orga.

Poprvé viděn v "The Tornado Spin"

Bulk a Skull
Bulk se nějak dostal zpátky na Zemi a znovu se spojil se svým nejlepším přítelem Skullem. Vedou zařízení s názvem Bulkmeyer's pro klientelu, která zahrnuje i legendárního Strážce, Tommyho.

Poprvé viděni v "Den Zrození"