Strážci
Cole
Max
Danny
Taylor
Alyssa
Merrick

Zordy
Zvířecí Krystaly
Divoké Zordy
Divoký Megazord
Kongazord
Predazord
Isis Megazord
Animus Megazord
Pegasus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Orgové

Celé jméno: Merrick Baliton
Označení Strážce: Lunární Vlčí Divoký Strážce
Zbraně: Lunární Tágo, Drápy
Příslušenství: Vlčí Maska, Lunární Vyvolávač, Lunární Divocykl
Zordy: Vlčí Zord, Kladivouní Zord, Aligátoří Zord
 
Před 3000 lety sužovala zemi Animárie válka se zlem, které vyrostlo ze Země nazvané Orgové. Šest starodávných válečníků bránilo Zemi před těmito stvořeními. Pět z nich používalo sílu Krystalových Mečů, zatímco šestý, Merrick, byl určen k ochraňování Princezny Shayly, ke které také něco cítí. Aby zanechali nějakou část kultury na Animárii v bezpečí, byla vyzdvižena do nebe Starodávnými Válečníky. Na tomto plovoucím ostrově byla spící Princezna a pět Zvířat v bezpečí. Válečníci porazili většinu Orgů, ale nemohli porazit Mistra Orga, který zničil Animus Megazord.

Se zbývající malou nadějí se Merrick vydal najít legendární Vlčí Masku, která by mu dala úžasnou sílu. Našel Masku v Nayzorově chrámu spolu se třema Zvířecíma Krystalama. Nasadil si masku a povolal Vlka, Aligátora a Kladivouna, aby utvořili Predazord, který byl schopen zničit Mistra Orga. Vítězství stálo svou cenu. Merrick nebyl schopen sundat masku, která ho ovládla a udělala ho zlým. Jako zlý Zen-Aku se Merrick neovládal a dokonce napadl Starodávné Válečníky. Válečníci neměli jinou možnost, než porazit Zen-Aku a uvěznit ho v kobce.

V přítomnosti nový Mistr Org rozpoutal novou válku proti následovníkům Starodávných Válečníků - Strážcům Divočiny. Rozhodl se probudit Zen-Aku a využít ho proti Strážcům. Zen-Aku se probudil a přísahal pomstu Strážcům, za skutky, které spáchali jejich předchůdci. Jeho paměť byla zamlžená pouze se vzpomínkami na jeho uvěznění Starodávnými Válečníky, žádné vzpomínky na to, že byl kdysi člověk a byl proklet maskou.

Nepřemožitelná síla Zen-Aku a strašné temné Divoké Zordy poráželi Strážce znovu a znovu v každém souboji. Dokonce ukradl Sloní, Žirafí, a oba Medvědí Zordy. S každým bojem Strážci odhalovali další kousky z minulosti Zen-Aku a Zen-Aku získával zpět části své paměti, nejčastěji, když byl blízko Princezně Shayle. Aby mu zabránil ve vzpomenutí si, Nayzor implantoval brouka do hlavy Zen-Aku, který ještě více zahalil jeho mysl a zesílil jeho odhodlání zničit Strážce. Od té doby Strážci již zjistili pravou totožnost Zen-Aku a hledali způsob, jak ji navrátit.

Dvákrát se Zen-Aku zjevil duch Animus Megazordu, aby ho přesvědčil a vzpomněl si na svou minulost. Animus dokonce vytvořil zatmění, aby odebral jeho sílu a umožnil Strážcům na chvíli dosáhnout Merricka. Žádný plán nefungoval a Zen-Aku se vrátil a stále toužil po pomstě. Konečně Princezna Shayla zjistila, že síla kletby leží uvnitř Temných Divokých Zordů. Aby ji zlomili, musí být Predazord poražen v boji. Aby toho dosáhli, připojili se ke Strážcům nové Zordy, Nosorožec a Pásovec. S novými Zvířaty utvořili Divoký Megazord v Útočném Módu, který byl schopen porazit Predazord rozbitím jeho Zvířecích Krystalů. Merrick se vrátil do normálu a maska byla zničena. Strážci nabídli Merrickovi, aby s k nim přidal, ale Merrick odmítl. Nebyl připraven odpustit si, co udělal jako Zen-Aku a necítil se hoden přidat se k týmu.

Merrick poté riskoval svůj život, když se utkal s Mistrem Orgem a Čtyř Orgem, aby získal zpět Zvířecí Krystaly, které ukradl jako Zen-Aku. Byl tvrdě poražen, dokud jeho staré Zordy nevyslyšely jeho volání a nevrátily se k němu. Daly mu Lunární Vyvolávač a tím schopnost morfovat v Lunárního Vlčího Strážce. Se silou Vyjícího Vlka za sebou Merrick porazil Čtyř Orga, získal čtyři Zvířecí Krystaly a vrátil je Strážcům. Merrick nadále pomáhá Strážcům, když je třeba, ale nechce k nim příliš přilnout nebo pokrařovat v romantických citech, které chová k Princezně Shayle. Místo, aby žil na Animáriu, Merrick pracuje ve Willyho Motorestu, kterou vykonává výměnou za pokoj a kulečník. Ví, kdy ho Strážci potřebují, když ho ovane vítr a varuje ho před nebezpečím.

Jak čas pokračoval, Merrick si nemohl pomoci a přirostl ke Strážcům a dokonce je přijal jako přátele. Když byl Mistr Org poražen, vzdal se svých sil Strážce a opustil Želví Zátoku, aby cestoval kolem světa. Přidal se k němu Zen-Aku, který také hledal odpuštění za své zlé skutky.