Strážci
Cole
Max
Danny
Taylor
Alyssa
Merrick

Zordy
Zvířecí Krystaly
Divoké Zordy
Divoký Megazord
Kongazord
Predazord
Isis Megazord
Animus Megazord
Pegasus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Orgové 

Nexus
Vedoucí jednotky Orgů se shromažďují hluboko v podzemí v bludišti nazvaném Nexus, ve kterém se orientují pouze Orgové. Sochy v Nexusu drží uvězněné Orgy. Nexus byl zničen rituálem Mistra Orga k vytvoření Orgského Srdce.

Poprvé viděn v "Lionheart"
 


 
Mistr Org
Před 20 lety tři dobří přátelé a vědci, Richard, Elizabeth a Viktor pracovali společně, aby dokázali existenci Animárie. Viktor se zamiloval do Elizabeth, ale byl zklamán, když zjistil, že se zasnoubila s Richardem. Pokračovali ve společné práci a Viktorova nenávist k Richardovi vzrostla, když měl hlavní slovo při hledání Animárie a dítě s Elizabeth. Tým odcestoval do Amazonie při hledání důkazu, že Animárie existovala. Našli nějaké podezřele vypadající semena, které byly pozůstatky Mistra Orga. Viktor sebral semena a řekl ostatním, že je zničil. Namísto toho je později v noci snědl a byl naplněn sílou Mistra Orga. Pronásledoval Richarda a Elizabeth a zabil je. Nikdy nenašel jejich dítě, Cola. Elizabeth jej schovala v džungli, kde byl nalezen kmenem. Viktor Adler později přijal identitu Mistra Orga a pokračoval ve své misi vyhubení lidské rasy a převzetí Země najímáním nově vzešlých duchů Orgů k boji se Strážci. Mistr Org nosí hůl, ze které může střílet energetické paprsky a provádět magická kouzla. Může také stvořit víno, které omotá protivníka. Řídí své operace z Nexusu asistován Orgskými Vévody a Generály. Nosí helmu, která má vestavěný falešný roh a mechanické třetí oko.

Při pokusu přilákat k sobě Cola a ostatní se Mistr Org vydával za Viktora Adlera. Byl vzat do nemocnice a ujistil se, že ho Cole a ostatní navštíví. Překvapil tým, zajmul je vínem a unesl je do opuštěné laboratoře. Viktor řekl Colovi o historii jeho a jeho rodičů než spolu začali bojovat. Cole zvítězil a nechal Viktora poraženého a bezmocného. Jak se Viktor plazil pouští narazil na Jindraxe a Toxicu a jejich nového vůdce Mandiloka. Mandilok shodil Viktora ze skály a zanechal ho tam jisté smrti. Nicméně Viktor přežil a probudil se se skutečným rohem na hlavě.

Mistr Org poslal Vévodu Orgů Onikageho, aby vše připravil na jeho návrat. Když bylo vše připraveno, vrátil se silnější než kdykoliv předtím a zničil Mandiloka. Poté nechal unést Princeznu Shaylu a zahájil rituál k vytvoření Orgského Srdce. Mistr Org pozřel srdce, které mu dalo novou mocnou podobu. Zničil všechny Divoké Zordy, způsobil, že Animárium spadlo a napadl město Želví Zátoku. Byl zničen, když se Divoké Zordy vrátily k životu a přivedly s sebou ostatní Divoké Zordy, které všechny spojily svou sílu, aby ho zasáhly Ultra Řevem.

Poprvé viděn v "Darkness Awakening"
 


 
Toxica
Mistryně kouzel a Vévodkyně Orgů je platným členem týmu. Její magie může oživit nedávno padlého Orga a přemění je na obry. Toxica byla podvedena Onikagem, aby si uřízla svůj roh, aby mohla unést Princeznu Shaylu a poté odsouzena Mandilokem. Jindrax ji použitím jejího rohu přivedl zpět k životu. Zrazena vlastním druhem, Toxica se obrátila proti Orgům a pomohla Strážcům. Nyní putuje světem s Jindraxem.

Poprvé viděna v "Lionheart"
 


 
Jindrax
Jindrax oddaně slouží svému pánovi jako Vévoda Orgů. Často se nachází v přední linii v boji a jeho mistrovství meče z něj činí protivníka pro každého Strážce. Poté, co jeho nejlepší přítelkyně Toxica byla zabita Mandilokem, Jindrax opustil Orgy. Byl schopen oživit Toxicu a oba se pomstili bývalému pánovi zachráněním Princezny Shayly. Jindrax a Toxica se v dobrém rozešli se Strážci a cestují světem, aby pro sebe našli vhodné místo.

Poprvé viděn v "Lionheart"
 


 
Super Jindrax a Super Toxica
Po odhalení tajemství Mistra Orga byli Toxica a Jindrax transformováni, obdrželi nové silnější podoby stejně jako vymazání vzpomínek na jeho tajemství. Colův paprsek Červeného Divokého Válečníka jim vrátil podoby i paměť.

Poprvé viděni v "Secrets and Lies"
 


 
Necronomica
Poté, co byl generál Nayzor zničen, Toxica na chvíli použila jeho korunu, aby se stala generálem Orgů jménem Necronomica.

Poprvé viděna v "Power Play"
 


 
Retinax
Tento Vévoda Orgů byl kdysi osobím strážcem Mistra Orga. Po poražení Mistra Orga cestoval zahanben po Zemi. Když se doslechl o jeho návratu, chtěl zničit Strážce, aby dokázal svou cenu. Mistr Org později zničil Retinaxe, aby zabránil prozrazení jeho skutečné identity.

Poprvé viděn v "Soul Bird Salvation"
 


 
Nayzor
Nayzor je oživen Mistrem Orgem, aby našel a osvobodil Vévodu Orgů Zen-Aku a na krátkou chvíli se stane osobním poradcem Mistra Orga, dokud není zničen Lunárním Vlčím Strážcem.

Poprvé viděn v "Curse of the Wolf"


 
Super Nayzor
Po zničení Nayzora jeho koruna přežila a byla použita k jeho oživení v Super Nayzora. Uspěje v poražení čtyř Strážců Divočiny, dokud není zničen Colovým novým Sokolím Poslem. Nicméně vyroste a je zničen Isis Megazordem. Potřetí je oživen Mistrem Orgem, aby bránil Nexus po boku Retinaxe a Mandiloka, ale je zničen Blasterem Džungle.

Poprvé viděn v "Wings of Animaria"


 
Zen-Aku
Před 3000 lety si Merrick nasadil vlčí masku, která ho transformovala ve zlého Zen-Aku. Zen-Aku bojoval s původními Válečníky Animárie a byl poražen a uvězněn. Probudil se v přítomnosti a hledal pomstu na dědicích sil Síly Divočiny. Jeho paměť byla nejasná - nepamatoval si svou pravou totožnost ani události, které vedly k jeho uvěznění. Později byl zbaven kletby a stal se opět Merrickem, který se poté stal Lunárním Vlčím Strážcem.

Maska Zen-Aku se vrátila a přivedla Zen-Aku zpět k životu, který už nepotřeboval hostitele, aby mohl žít na tomto světě. Šel za Merrickem, aby se spojili a získali sílu, kterou měli jako jeden. Merrick opět zničil Zen-Aku. Když skončil poslední boj s Mistrem Orgem, Merrick odešel cestovat po světě. Překvapivě se k němu přidal Zen-Aku, který opět přišel k životu. Tentokrát ale ne, aby páchal zlo. Hledal odpuštění za své zlé činy stejně jako Merrick a přidal se k němu na jeho cestách po Zeměkouli.

Poprvé viděn v "Curse of the Wolf"
 


 
Mandilok
Aby jim pomohl svrhnout Viktora Adlera, Toxica a Jindrax cestovali do pouště ke staré hrobce a oživili Generála Orgů Mandiloka. Mandilok převzal na krátkou dobu velení, ale byl zničen Mistrem Orgem, když se vrátil.

Poprvé viděn v "The Master's Last Stand"


 
Onikage
Tento ďábelský ninja Vévoda Orgů byl poslán Mistrem Orgem připravit jeho příchod, podvedením Mandiloka a zabitím Toxicy. Onikage byl zničen nově sestaveným Pegasus Megazordem.

Poprvé viděni v "Day of the Dumpster"


 
Mutorgové
Ve vzdálené budoucnosti jsou tři duchové Orgů propuštěni Ransikem. Zkopírují jeho DNA a stanou se z nich Mutorgové. Cestují do minulosti, aby se spojili s Mistrem Orgem, ale jsou zničeni spojenými silami Časových Strážců a Strážců Divočiny.

Poprvé viděni v "Reinforcements from the Future, část 1"


 
Stínoví Strážci
Stínoví Strážci byli vytvořeni Onikagem, který měl sílu duplikovat kohokoliv z jeho stínu. Strážci zjistili, že Stínoví Strážci používají jejich bojový styl, ale když je udeří, cítí bolest i oni. Později chtěl Onikage vytvořit Jindraxův klon, ale ten ho odrazil zrcadlem zpět na něj. Červený Strážce použil Sokolího Posla, aby zničil stínového Onikageho a tím zničil i pravého a Stínové Strážce.

Poprvé viděni v "The Master's Herald, část 1"
 


 
Putridi
Tato nekonečná armáda Orgů vyrůstá ze slizu k boji se Strážci. Putridi nejčastěji bojují s obušky.

Poprvé viděni v "Lionheart"

Strojní Impérium
I když byli vůdci Strojního Impéria zničeni, pět generálů přežilo. Cestovali vesmírem a schovávali se před jednotkami dobra. Dostali se na zemský Měsíc, kde vykopali Serpenteru a plánovali zničit Zemi vedeni Generálem Venjixem. Byli poraženi týmem 10 Červených Strážců.

Poprvé viděni v "Forever Red"
 


 
Serpentera
Legendární Zord Lorda Zedda byl vykopán z povrchu Měsíce pozůstatky Strojního Impéria. Poháněná Neo-plutoniovým reaktorem Serpentera povstala, ale byla zničena Colem a Divokým Jezdcem, než mohla zničit Zemi.

Poprvé viděna v "Transfer Sil, část 1"

Zubatci
Zubatci slouží jako vojáci Strojního Impéria a byli použiti k vykopávání Serpentery.

Poprvé viděni v "A Zeo Beginning, část 1"