Strážci
Cole
Max
Danny
Taylor
Alyssa
Merrick

Zordy
Zvířecí Krystaly
Divoké Zordy
Divoký Megazord
Kongazord
Predazord
Isis Megazord
Animus Megazord
Pegasus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Orgové

Celé jméno: Cole Evans
Označení Strážce: Červený Lví Divoký Strážce, Červený Divoký Válečník
Zbraně: Krystalový Meč, Červený Lví Dráp, Lví Blaster, Sokolí Posel, Sokolizátor, Drápy
Příslušenství: Vrčící Telefon, Červený Divocykl, Brnění Animárie, Divoký Jezdec
Zordy: Červený Lví Zord, Gorilí Zord, Sokolí Zord
 
V roce 1982 sebou Richard a Elizabeth Evansovi vzali svého malého syna na expedici do Amazonie, aby našli důkaz o existenci Animárie. Byli doprovázeni Viktorem Adlerem, kolegou, který miloval Elizabeth a byl raněn jejím manželstvím s Richardem. Trio vědců našlo semena, která byla pozůstatky původního Mistra Orga. Viktor to viděl jako příležitost, jak získat sílu a pomstít se Richardovi a Elizabeth. Snědl semena a stal se novým Mistrem Orgem. Když honil pár, Elizabeth schovala Cola v divočině. Viktor je poté chytil a zabil. Nikdy nenašel Cola. Cole byl nalezen kmenem domorodců, kteří ho vychovali jako vlastního.

Colův život v divočině ho skvěle připravil na to stát se Strážcem. Má úžasnou pohyblivost, ostré smysly a myslí nohama na zemi. Když domorodci cítili, že je Cole dostatečně starý, dali mu několik předmětů, které měl u sebe jako dítě - fotku jeho rodičů a Červený Lví Krystal. Pouze s těmito dvěmi věcmi Cole opustil divočinu a vydal se do Želví Zátoky, aby nalezl svůj osud. Brzy na to byl nalezen Princeznou Shaylou a Strážci a byl vybrán Červeným Lvem, aby se stal Červeným Strážcem Divočiny.

Cole miluje zvířata a divočinu. Ihned se zamiloval do svého nového domova na Animárii. Jeho spojení s přírodou mu umožňuje komunikovat se zvířaty a dokonce i Divokými Zordy. Jednou se dokonce snažil zapůsobit na Orgské srdce, aby svými smysly zjistil, že Orgové žádné nemají. Cole je trochu nezkušený ve věcech civilizace, ale přistupuje ke každé nové výzvě s úsilím, jako když se učil jezdit na svém Divocyklu.

Když byl Mistr Org zničen, Colovy síly byly odebrány a on používá svůj talent k pomáhání zvířatům.

Jako Červený Strážce Cole bojuje s dravostí Zuřivého Lva.