Strážci
Tommy
Adam
Justin
Tanya
Kat

Zordy
Turbo Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci

Zlověstná mimozemská pirátka jménem Divatox naplánovala plán k vysvobození svého snoubence Maligora z ostrova Muranthias na Zemi. Aby se dostala na ostrov, potřebovala unést kouzelníka jménem Lerigot z planety Liaria a použít jeho kouzelný klíč. Naštěstí pro Lerigota unikl a namířil k Zemi, kde hledal ochranu od Strážců Vesmíru.

Strážci trénovali na turnaj v bojových uměních. Rocky udělal špatný pohyb a skončil na zádech. Při jeho návštěvě v nemocnici objevil mladý přítel Strážců jejich tajnou identitu, Justin. Zordon povolal Strážce bránit Lerigota. Vybaveni Silo Boxy Tommy a Kat zachránili Lerigota z africké divočiny, ale nakonec ho stejně ztratili ve prospěch Divatox. Divatox vzala kouzelníka na Muranthias spolu s ostatními zajatci - Bulkem, Skullem, Jasonem, Kimberly a Lerigotovou ženou s dítětem.

Než se Strážci vydali pronásledovat Divatox, byla jim Zordonem a Alphou 5 dána nová síla, která je změnila na Turbo Strážce. Přidal se k nim Justin, který zaujal Rockyho místo Modrého Strážce. Strážci se nalodili na loď na ostrov Muranthias, kde čelili Putrům. Divatox připlula na ostrov i se svou posádkou - Elgarem, Rygogem a armádou Piraňatronů a obětovala Jasona a Kimberly do Maligorova ohně.

Strážci dosáhli chrámu a našli své přátele změnené ve zlé Maligorovým ohněm. Tým bojoval s Jasonem, Kimberly a zbytkem Divatoxiny armády, zatímco Maligore povstal z ohnivé jámy. Lerigot změnil zpět Jasona a Kimberly a Strážci bojovali s Maligorem se svými Silo Zbraněmi. Strážci se stáhli a Maligore se stal obrem. Strážci zavolali své Turbo Zordy a utvořili Turbo Megazord, kterým zničili Maligora.

Strážci zachránili svět právě včas, aby stihli vyhrát turnaj v bojových uměních, když rozvztekaná Divatox přísahala našim hrdinům pomstu.