Strážci
Tommy
Adam
Justin
Tanya
Kat

Zordy
Turbo Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci

Celé jméno: Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Červený Turbo Strážce
Zbraně: Auto Blaster, Turbo Bleskový Meč
Příslušenství: Komunikátor, Turbo Morfér, Turbo Navigátor, Silo Box
Zordy: Červený Blesk
 
Aby mohl bojovat s přesilou na ostrově Muranthias Tommy a jeho tým vytvořil Turbo Síly. Tommymu byl dán Turbo Zord Červený Blesk a schopnost morfovat v Červeného Turbo Strážce. Tommy pokračuje jako velitel Strážců po jejich Turbo přeměně a jako takový vlastní všechny vlastnosti, které by správný vůdce měl mít. Je statečný a hrdinský se silným smyslem pro zodpovědnost, čest a odevzdanost. Tommy ví, jak jsou Turbo Strážci důležití v boji se zlem a nikdy neváhá přijmout roli v čele boje ve svém Turbo Zordu, Červeném Blesku, nebo se svým Bleskovým Mečem.

Po letech se Tommy vrátil jako Zeo Strážce V, aby vedl 9 Červených Strážců na misi zabránit Strojnímu Impériu od použití Serpentery ke zničení Země. Tommy po letech navázal na svou kariéru Strážce a připojil se k týmu Dino Strážců jako Černý Dino Strážce, aby jim pomohl bojovat s Mesogogem, který chce vrátit Zemi do období dinosaurů. Poté byl viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Tommy se poté oženil s Kat a narodil se jim syn jménem J.J. Tommy byl jedním ze Strážců, spolu s Kat, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Tommymu se podařilo uniknout a zničit továrnu na Robo Strážce. Tommy jako Černý Dino Strážce zachrání Wese, Kodu a Gemmu spolu s Ninja Ocelovými Strážci před Ránoboty. Strážci se poté rozdělili, aby zachránili ostatní a Tommy se s pomocí svého nového Mistrovského Morféru utkal se svým klonem a porazil ho. Všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce. Tommy povolal Sokolí Zord a nasměroval poslední Mega Šíp na Lorda Dravena a zničil ho. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.

Několik let na to se Tommy utkal s neznámým monstrem, které poškodilo jeho Mistrovský Morfér a zranilo ho na zádech natolik, že nyní potřebuje kybernetické implantáty. Od té doby uplynulo již 8 let a Tommy přenechal ochranu světa S.P.D., ale když je jeho syn, J.J, pohřešován znovu vyrazí do akce, aby ho zachránil i s pomocí rozbitého Mistrovského Morféru, který ničí Tommyho síly jednu po druhé. Tommy spolu s dalšími S.P.D. důstojníky a Kat zachrání svého syna, který se později stane Zeleným S.P.D. Strážcem s otcovým Dračím Štítem.