Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti 

Vrchní Velitel Fowler Birdie
Vrchní Velitel Fowler Birdie je hlavou Galaktického Velitelství, základny všech S.P.D. operací v galaxii. Je to tvrdý vůdce a nemá rád, když je podkopávána jeho autorita. Po jeho odchodu do důchodu jeho místo zaujal Anubis Cruger.

Poprvé viděn v "Dismissed"
 


 
Seržant Silverback
Seržant Silverback je tvrdá gorila, provádí Strážce svým kempem pekla. Ujasnil si, že nepřijímá flákání, protože to nedělá ani Gruumm. Dokonce degradoval Strážce na D-Jednotku a vyhrožoval, že pošle doporučení k propuštění, pokud se Strážci nesjednotí. Silverback poskytl Strážcům S.W.A.T. Mód a kamión

Poprvé viděn v "S.W.A.T., část 1"


 
R.I.C. 2.0
R.I.C. - Robotický Interaktivní Canine (pes) je věrný robotický asistent Strážců Vesmíru. Byl vytvořen Kat, aby plnil různé funkce, například jako kanón pro Strážce Vesmíru, stejně jako Brnění pro Červeného Strážce.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"
 

 
R.I.C
Seržant Siverback má jiného R.I.C.a, který slouží jako jeho věrný přítel. Jeho další schopnosti jsou neznámé.

Poprvé viděna v "S.W.A.T., část 1"


 
Piggy
Piggy je volný agent, který dá informace komukoliv, který si za ně zaplatí, nebo mu vyhrožuje. Piggy vlastní svou vlastní kavárnu, která sjednocuje mimozemšťany z mnoha různých planet. Nachází se chycen mezi S.P.D., Gruummem a Broodwingem.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 
Dino Strážci
Dino Strážci se spojí s S.P.D. Strážci, aby zachránili budoucnost v roce 2025. Jednou je S.P.D. Strážci navštíví i v jejich době, když Císař Gruumm cestuje do přítomnosti.

Poprvé viděni v "Day of the Dino, část 1"


 


 
Isinia Cruger
Isinia Cruger je dlouho považovaná za mrtvou ženu Anubise Crugera, ale je odhaleno, že byla zajata Císařem Gruummem během jeho útoku na Sirius.

Poprvé viděna v "Shadow, část 1"


 
Ally Samuels
Ally dává oblečení bezdomovcům a přesvědčí Jacka, aby opustil S.P.D., aby se k ní přidal v pomoci potřebným.

Poprvé viděna v "Ressurection"


 
S.O.P.H.I.E
S.O.P.H.I.E. je android, který se původně přidal k S.P.D., aby se stal kadetem D-Jednotky. Poté, co je odhaleno, že je android, připojí se S.O.P.H.I.E. ke hlavnímu počítači S.P.D., aby umožnila, že Obranný systém Delta Základny bude pracovat nad úroveň jedna. Když je  Goradon poražen, je S.O.P.H.I.I. nabídnuta práce programátora v Theta Kvadrantu S.P.D.

Poprvé viděna v "Wired"


 
Boomovi Rodiče
Phil a Louise přijeli, aby navštívili svého syna Booma pod dojmem, že je velitel A-Jednotky. Nakonec zjistili jeho skutečnou pozici v S.P.D. a řekli svému synovi, že jsou na něj i tak hrdí.

Poprvé viděni v "Boom"