Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti

Celé jméno: Velitel Anubis "Doggie" Cruger
Označení Strážce: Stínový S.P.D. Strážce
Zbraně: Stínová Šavle
Příslušenství: Hlídkový Morfér, Delta ATV
Zordy: Delta Základna
 
Doggie je ve velení pozemských operací S.P.D. Velí týmu Strážců Vesmíru a ukáže se být jedním z nejdůležitějších pomocníků, když se stane Stínovým Strážcem. Je jediný přeživší z planety Sirius a zakladetel S.P.D. Když zlý Císař Gruumm napadne Sirius, Doggie bojuje proti přesile, ale nemohl nikoho zachránit na své planetě, ani svou ženu Isiniu.

Když se starý nepřítel Generál Benaag objeví na Zemi, Doggiemu se vrací vzpomínky na minulost a musí opět pozvednout svůj meč, když je Kat unesena. Doggie se stane Stínovým Strážcem a zjistí, že je zde mnoho věcí, které se staly na Siriusu, o kterých neví. Když se jeho Vrchní Velitel Birdie objeví na Zemi, je Doggie nucen rozdělit tým. Protože nesouhlasí, je Birdiem propuštěn ze služby. Poté, co se Gruumm objeví na Zemi, Doggie se musí vrátit jako Stínový Strážce, aby zachránil tým před Gruummem.

Když Cruger trénoval na akademii na Siriusu, utkal se s po moci hladovým studentem Icthiorem, který byl vyloučen z akademie poté, co se ho pokusil zabít. Později se Icthior vrátil, aby se pomstil na Doggieho Strážcích. Spravedlnost je nakonec nastolena, když Doggie zatkne Icthiora za jeho zločiny, ale předtím se dozví, že Isinia je naživu.

Doggie se nakonec utká s Gruummem a dokončí, co začal na Siriusu, když mu usekne jeho druhý roh. Zachrání Isinii a jednou provždy zatkne Gruumma. Doggie je povýšen na další hodnost a pokračuje ve velení S.P.D. na Zemi. Po odchodu Vrchního Velitele Fowlera Birdieho do výslužby byl Doggie povýšen a zaujal jeho místo Vrchního Velitele S.P.D.

Doggie se později jako Stínový Strážce přidal k několika dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistoval Tommymu Oliverovi při záchraně jeho syna J.J.e před čarodějnicí Škorpínou.