Strážci
Jack
Sky
Bridge
Z
Syd
Doggie
Sam
Kat
Nova
Boom
Landon

Zordy
Delta Jezdci
Delta Základna
Omega Maxcykl
S.W.A.T. Letci

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra
Roboti 

Císař Gruumm
Císař Gruumm je velitel Troobian Impéria, planety-obsazující mimozemské rasy. Je zlý a zničí vše, co mu stojí v cestě. Zničil Sirius, domovskou planetu Anubise a nyní je jeho dalším cílem Země. Gruumm se také chce pomstít Anubisovi za useknutí jeho rohu a stejně tak chce obsadit Zemi. Nicméně se později ukáže, že se zodpovídá vyšší síle, kterou označuje za Magnificenci.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"
 


 
Broodwing
Broodwing je velmi zlé stvoření, které prodává zbraně, stvoření a roboty každému, kdo si to může dovolit. Stará se pouze o peníze, které vydělá a nic si nedělá z toho, co se s nimi bude dít dál. Broodwing je pyšný na své schopnosti obchodníka a začíná plánovat pomstu Gruummovi, který mu začal přikazovat, aby mu nabízel své služby, ale odmítal za ně platit.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 
Mora
Nedopusťte, aby Vás vzhled desetileté nevinné holčičky ošálil. Mora je zcela zlá a může vytvořit skutečná monstra svou pohou představivostí. Spojila se s Císařem Gruummem v plánu k převzetí Země.

Poprvé viděna v "Confronted"
 

 
Morgana
Morgana je Mořina dospělá forma. Gruumm našel Morganu a proměnil ji na Moru, dokud ho stále nezklamávala. Je známa pro svou sílu i krásu, ale z nějakého důvodu si stále přeje být Morou, aby si užila své dětství.

Poprvé viděna v "Confronted"


 
Omni
Často označovaný jako Magnificence, Omni je bytost, které se zodpovídá Gruumm. Gruumm hledá způsob, jak přivést Omniho na Zem. Nyní přečkává v komnatě na palubě Terorové Vesmírné Lodi a má schopnost kontrolovat každého mysl. Gruumm použil všechny své zdroje, aby připravil Omniho příchod na Zemi změněním Terorové Vesmírné Lodi v jeho tělo, které je vytvořeno z ukradených zdrojů. S touto nově nalezenou silou Omni touží vládnout galaxii.

Poprvé viděn v "Insomnia"
 

A-Jednotka
A-Jednotka je nejlepší Jednotka S.P.D. vedená Charlie. Nicméně jsou svedeni na temnou strau a přísahají svou loajalitu Císaři Gruummovi. Je jim dán úkol zajmout Velitele Crugera a bojovat se svými protějšky z B-Jednotky. Nakonec jsou poraženi a zatčeni B-Jednotkou.

Poprvé viděni v "Beginnings, část 1"
 


 
Kryboti
Kryboti jsou robotický droni, kteří slouží jako Troobianská bojová síla.

Poprvé viděni v "Beginnings, část 1"


 
Modrohlavý Krybot
Modrohlavý Krybot je osobní stráží Císaře Gruumma a zatímco jsou dražší než normální Kryboti, jsou také chytřejší a silnější. Tento Krybot má pravidelně armádu normálních Krybotů ke své dispozici.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 
Oranžovohlavý Krybot
Oranžovohlavý Krybot je nejvzácnější a nejsilnější Krybot. Má mocný meč a útoky, z kterých je nejsilnější Tříjsilová šoková vlna.

Poprvé viděn v "Sam, část 1"


 
Zeltrax
Když se S.P.D. Strážci objeví v roce 2004, aby zastavili Císaře Gruumma. Zeltrax je najat Gruummem k boji s Dino a S.P.D. Strážci. Nakonec je poražen Černým Strážcem a Stínovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 1"

Tyranodroni
Tyranodroni jsou najati spolu se Zeltraxem Císařem Gruummem, aby pomohli jeho jednotkám, když zaútočí na Reefside v roce 2004.

Poprvé viděni v "Day of the Dino, část 1"