Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
MonstraOktomus
Oktomus je vůdce Morloků, který posílá své následovníky, aby pro něj převzali povrch. Téměř se mu povede uniknout z Podsvětí, když Impérius zajme Mystické Strážce a nechá ho krmit se jejich Legendární Silou. Je zastaven, když Leanbow zničí jeho tělo a uvězní v sobě jeho ducha. Nicméně Šupin, vůdce Deseti Stvůr nakonec najde Leanbowa a vezme mu duši Oktomuse. Oktomus si vybere Matoombovo tělo a předělá ho k obrazu svému. Po získání těla ovládne Nicka a použije ho ke zničení Leanbowa. Když selže, zaútočí na Mystickou Matku a zabije Leanbowa a Daggerona. Poté, co porazí Mystické Strážce, objeví se oživená Itassis a zničí. Ale je oživen, vzroste, ale je zničen dobrem Mystických Strážců, když ho nakrmí nekonečným množstvím dobré magie.

Poprvé viděn v "Tajemná Formule"
 


 
Morticon
Morticon je generál armády Morloků, který je vede v Oktomově nepřítomnosti. Kvůli jeho nezměrné síle není Morticon schopen opustit Podsvětí a úkoluje Koragga, aby našel způsob, jak ho dostat ven. Ten nakrátko se svým úkolem uspěje, ale Morticon je poslán zpátky do Podsvětí Červeným Strážcem. Morticon najde jiný způsob, jak utéct z Podsvětí, když zajme Strážce Brány a donutí ji otevřít bránu. Uspěje a utká se s Mystickými Strážci sám, ale je zničen Mystickým Úderem Titán Megazordu.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 
Koragg
Koragg se objevil tam, kde byl Leanbow uvězněn v Podsvětí a transformovám v Oktomova služebníka. Koragg je velmi schopný v umění kouzel i boje. Ale také ctí kód cti a nezničí protivníka, pokud není stejné síly jako on. Koragg nakonec zjistí svou skutečnou totožnost a přejde na stranu dobra jako Leanbow.

Poprvé viděn v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 

 
Necrolai
Necrolai je královnou upírů a slouží tomu, kdo zrovna vede jednotky Podsvětí. Jako královna upírů má schopnost nesmrtelnosti, kterou ukázala, když proměnila Vidu v upíra a Chip se ji pokusil zničit Krystalem Úsvitu. Necrolai má lidsky vypadající dceru jménem Leelee, která ji pomáhá jako špion na povrchu, dokud se nerozhodne žít život jako normální člověk. Když je Oktomus oživen a Itassis je zničena Blacklancem a Šupinem, rozhodne se Necrolai odejít od sil zla a oživí Itassis, Daggerona a Leanbowa. Nicméně jejich oživením se promění v člověka a brzy na to začne randit s Tobym.

Poprvé viděna v "Zlomené Kouzlo, část 1"
 


 
Impérius
Impérius byl kdysi čaroděj jménem Calindor, který zběhl na stranu zla během Velké Bitvy. Po mnoho let byl uvězněn v jeskyni, dokud ho nenašla Necrolai a nepřinesla ho k Oktomovi, aby se znovu zrodil jako Impérius. Poté nahradil Morticona jako vůdce Morloků a narozdíl od Morticona se rozhodl plány založit na inteligenci. Povolal Barbarské Šelmy, aby zajal Jenjiho a planetě na chvíli vládli Morloci. Impérius je velmi hladový po moci a plánoval vládnout Podsvětí a chtěl se zbavit Oktoma. Když zjisti, že by mu to nikdy neprošlo, rozhodl se získat si Oktomovu přízeň ukradením legendárních sil Mystických Strážců, aby mohl Oktomus zesílit. Před Oktomovým postváním z Podsvětí vyzval svého starého rivala Daggerona na duel, který prohrál a navždy se změnil v prach.

Poprvé viděn v "Ustrašená Kočka"
 


 
Zlí Mystičtí Strážci
Zlí Mystičtí Strážci jsou klony Strážců Vesmíru vytvořené Hekatoidem, aby bojovali se Strážci.

Poprvé viděni v "Zdroj Světla, část 1"
 


 
Hidiaci
Hidiaci jsou zombie stvoření, které napadnou kohokoliv, kdo jim stojí v cestě. Morloci je používají jako své vojáky.

Poprvé viděni v "Zlomené Kouzlo, část 1"

Styxoidi
Styxoidi jsou silnější nemrtví vojáci, kteří slouží Koraggovi a dalším jednotkám zla.

Poprvé viděni v "Zlomené Kouzlo, část 1"