Strážci
Nick
Xander
Chip
Madison
Vida
Daggeron
Udonna
Leanbow

Zordy
Mystičtí Titáni
Katastros
Solaris Rytíř Megazord
Mystické Legendy
Jasná Hvězda

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Deset Stvůr
Monstra

Celé jméno: Nick "Bowen" Russell
Označení Strážce: Červený Mystický Strážce, Červený Legendární Válečník, Červený Dračí Ohnivý Strážce, Rytíř Vlk
Zbraně: Magická Hůl - Mód Meč, Mystičtí Bojovníci, Mystická Lví Hůl, Rytířský Meč, Vlčí Štít
Příslušenství: Mystický Morfér, Mystický Závodník, Mystická Motorka, Zuřivý Dračí Morfér
Zordy: Mystický Fénix, Katastros, Mystický Ohnivec, Jasná Hvězda
 
Nick je nový ve městě a původně přijel do Briarwoodu, aby žil se svou sestrou. Stráví většinu svého času jízdou a prací na svém motocyklu. Zatímco byl první, kdo promluvil na starého muže a přesvědčil ostatní, aby ho následovali, byl posledním, který spoutal kouzlo a stal se Strážcem. Jak Nick ukázal vedení vystoupením, aby pomohl starému muži, Udonna veděla, že on je ten, který je předurčen vést tým jako Červený Strážce. Se svou mystickou silou může kontrolovat oheň, který mu dává zuřivé pohyby. Nick má unikátní mentální spojení s Koraggem. Koragg byl schopen k němu mluvit uvnitř jeho hlavy a nakonec toho byl schopen i Nick.

Nick sebou nosí červenou dětskou přikrývku, která je jeho jediným pojítkem ke skutečným rodičům. Když byli Strážci uneseni Impériem k vysátí jejich sil Legendárních Válečníků, Udonna si všimla Nickovy přikrývky a uvědomila si, že on je její ztracený syn Bowen. Když vypukla velká bitva mezi Podzemím a Mystickými Kouzelníky, Nick byl ještě batole. Udonna dala Daggeronovi dítě, aby ho dostal do bezpečí, ale byl zastaven zrádcem Calindorem. Dítě nakonec skončilo u Phinease a ten ho vzal do lidského světa. Udonna šla zachránit svého dlouho ztraceného syna, kterého měla celou tu dobu přímo pod nosem, a ostatní Strážce a zjistila, že Koragg je ve skutečnosti Leanbow, Nickův otec. Nick si nebyl jistý, jak má cítit, že Udonna je jeho matka, ale na to nebylo příliš času, protože se Udonna vydala hledat Leanbowa. Když se objevilo Deset Stvůr, Daggeron odhalil Nickovi, že jdou po něm -- po Světle. Protože byl synem mocného kouzelníka a úžasné čarodějky, byl on předurčen k zastavení Stvůr.

Když Okulus zaútočil na město, jejich drak, Ohnivé Srdce, se spojil s Nickem, aby se stal Červeným Dračím Ohnivým Strážcem a porazil Stvůru. Chvíli Nick nerozuměl, jak jeho otec mohl udělat tolik hrozných věcí, ačkoliv byl pod kouzlem. Když byl Nejvyšší ve své konečné podobě, převzal kontrolu nad Nickovým tělem a rozpoutal děs ve vesnici v magické dimenzi. Nick se transformoval do Koraggova brnění Rytíře Vlka a bojoval s Leanbowem a zničili Velký Kořen. Poté Leanbow přestal bojovat a ukázal Nickovi svou lásku a Nejvyšší opustil Nickovo tělo. Poté Nick porozuměl, čím si prošel jeho otec. Když vzal Nejvyšší Strážce do temné dimenze, byl on jediný schopen bojovat s Nejvyšším, aby se dostali zpět do lidského světa. Se svými kolegy společně porazili Blacklance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získal zpět své síly se svými rodiči a přáteli a byli schopni porazit Nejvyššího. Po boji, Nick odjel z města a Madison chtěla vědět, jestli se někdy vrátí pro své přátele nebo pro ni. Dal ji svou přikrývku a slíbil, že se pro ni vrátí. Opustil město spolu se svými rodiči Udonnou a Leanbowem na motocyklech a jeli navštívit jeho adoptivní rodiče.