Strážci
Jason
Zack
Trini
Kimberly
Billy
Tommy
Rocky
Adam
Aisha
Kat
Ninjor

Zordy
Dinozordy
Dračí Zord
Titanus
Bleskozordy
Tygří Zord
Tor
Ninja Zordy
Shogun Zordy
Sokolí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Když vyvstane hrozba, že by Země mohla být ovládnuta Ritou Repulsou poté, co byla vysvobozena ze svého vězení na Měsíci, moudrý starý mudrc jménem Zordon, který si založil Velín v Andělském Háji, najal pět teenagerů, aby získali sílu Morfovací Sítě a bránili planetu jako Strážci Vesmíru - Jasona, Zacka, Kimberly, Billyho a Trini. Když se boj začíná stupňovat mohou povolat své individuální bojová vozidla pojmenované Zordy a zničit monstra, která ohrožují mír v Andělském Háji, zatímco se snaží žít normální středoškolský život.

Strážci prošli mnoha změnami v sestavě, Zordů a sil. Rita dala Dračí Minci novému studentu na střední škole v Andělském Háji - Tommymu, který bojoval proti Strážcům jako zlý Zelený Strážce a když nad ním bylo kouzlo zlomeno přidal se ke Strážcům. Tommy nakonec ztratil svoje síly Zeleného Strážce a získal nové síly Bílého Strážce.

K poražení Lorda Zedda, který přicestoval, aby převzal Ritin úkol, Strážci potřebovali upgradovat své Dinozordy na Bleskozordy a později přivést Tommyho zpět jako Bílého Strážce. Krátce na to Jason, Zack a Trini odletěli do Švýcarska, aby se zúčastnili mírové konference a zanechali své síly třem spojencům Strážců - Rockymu, Adamovi a Aishe, kteří se stali novými Strážci.

Když tým ztratil svoje síly po útoku Ritina bratra Rita, vydali se Strážci na cestu do Chrámu Síly, kde jim Ninjor dal nové síly a Ninja Zordy, ke kterým se později přidaly Shogun Zordy.

Kimberlyin odjezd na trénink na Pan Globální Hry uvolnil cestu pro Catherine, která zaujala její místo Růžového Strážce. Silo Mince Strážců ukradl Goldar a Rita se Zeddem je zničili, což zapříčinilo konec Strážců tak, jak je známe a zahájilo sled událostí, které je transformovali v Zeo Strážce.