Strážci
Jason
Zack
Billy
Trini
Kimberly

Zordon
Fenix
Rita

Zordy
Bojové Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Válečníkům na prehistorické Zemi, Strážcům Vesmíru je dán úkol chránit život na Zemi a Zeo Krystal. Nicméně je Zelená Strážkyně, Rita Repulsa, zradí. Červený Strážce, Zordon, vezme Silo Mince a skryje je a přikáže svému asistentovi Alphě 5, aby zahájil úder meteoru, který zabije Zordona, vyšle Ritu na dno moře a vyhubí dinosaury.

V moderním Andělském Háji, fotbalová hvězda Jason Scott je propuštěn ze svého týmu a umístěn do domácího vězení po zpackaném vtipu. Na poškole se setká s Billym Cranstonem a Kimberly Hartovou. Ten večer Billy deaktivuje Jasonův kotníkový monitor a oba zamíří do opuštěného zlatého dolu. Jason se jde porozhlédnout a spatří Kimberly. Billy odpálí nálož a uoutá pozornost Trini a Zacka. Pětice objeví Silo Mince a každý si vezme jednu. Objeví se ostraha dolu a pronásleduje je. Při úniku je auto sraženo vlakem. Další ráno se všichni probudí doma a zjistí, že mají nadlidské schopnosti. Je nalezeno Ritino tělo. Po probuzení sbírá zlato, aby probudila svého Goldara, aby našel Zeo Krystal.

Pětice se vrátí do dolu, objeví starodávnou vesmírnou loď, potkají Alphu 5 a Zordonovo vědomí. Informují teenagery o původních Strážcích a o Ritě a varují je, že mají jedenáct dní než Rita nabyde plné síly, najde Zeo Krystal a použije ho ke zničení všeho života na Zemi. Všichni opustí loď bez záměru vrátit se, dokud Zordon nepřesvědčí Jasona, aby připravil tým na Ritin útok.

Pětice se druhý den vrátí trénovat, ale nemohou morfovat. Stráví celý týden trénováním proti simulovaným Formelínům a neúspěšně zkouší morfovat. Při pokusu inspirovat Strážce, Alpha odhalí Zordy. Zack vezme svůj Zord na zkušební jízdu a skoro zabije ostatní Strážce, když havaruje do jeskyně, kde trénují. To naštve Jasona a poperou se. Při pokusu roztrhnout je, Billy spontánně morfuje. Nicméně, když si to Billy uvědomí, brnění zmizí. Naštvaný z nedostatku pokroku, Zordon rozpustí skupinu. Jason se vrací do lodi, aby konfrontoval Zordona a zjistí, že až Strážci zmorfují, otevře se Morfovací Síť a umožní Zordonovi vrátit se do fyzického těla. Zrazený Jason obviní Zordona, že používá jeho tým ke svému vlastnímu užitku. Tu noc tým kempuje v dole nad lodí a spřátelí se.

Později tu noc Rita napadne Trini u ní doma a řekne jí, aby přivedla Strážce do doků. Tým jde bojovat s Ritou, ale jsou rychle poraženi. Rita donutí Billyho, aby odhalil umístění Zeo Krystalu, zabije ho a ostatní propustí. Strážci vezmou Billyho tělo do lodi a požádají Zordona, aby ho oživil, ale ten jim řekne, že nemůže. Strážci přiznají, že by dali život jeden za druhého a jsou odhodláni porazit Ritu. Při tom odemknou Morfovací Síť a Zordon oživí Billyho a obětuje tak svou možnost na návrat. S týmem zpět a novou sebedůvěrou jsou Strážci schopni morfovat do svého brnění.

Rita stvoří Goldara a armádu Formelínů a napadne Andělský Háj, aby našla Zeo Krystal. Strážci bojují s Formelíny a zamíří do Andělského Háje ve svých Zordech. Poté, co Strážci zničí Formelíny, Goldar zatlačí Strážce a jejich Zordy do ohnivé jámy. V jámě se Zordy spojí a utvoří Megazord. Rita se spojí s Goldarem. Strážci bojují a zničí Goldara. Po odmítnutí Jasonovy nabídky, aby se vzdala, Rita řekne Strážcům, že přijdou další a vznese se k Megazordu a je vyfackována do vesmíru. Strážci jsou oslavováni za místní hrdiny.

Na poškole učitel ohlašuje jméno Tommyho Olivera, aby se přidal, ale jeho stůl je prázdný až na zelenou bundu.