Strážci
Billy
Zack
Rocky
Kat
Minh

Zordy
Dinozordy

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci

Billyho pokus oživit zesnulého Zordona náhodně vytvořil Robo Ritu, zlé částice, které byly před lety vyčištěny z původní Rity Repulsy Zordonovou Z-VlnouZ-Wave před lety, převzaly tělo Alphy 8. Billy je napaden Robo Ritou a armádou Formelínů. K Modrému Strážci se brzy přidají ostatní Strážci Vesmíru, Jason, Kimberly, Zack, Trini a Tommy. Billy je sražen na okraj útesu, kde se ho Robo Rita pokouší zabít smrtícím úderem své kouzelné hůlky. Trini však zachrání Billyho tím, že se skočí do cesty paprsku a je zabita. Robo Rita se poté stáhne do Temné dimenze a nechá zbývající Strážce truchlit nad ztrátou Trini. V rezidenci Kwan se Billy a Zack hádají o tom, jak a kdy sdělit zprávu Trinině dceři Minh. Ona však vstoupí do rozhovoru a okamžitě uteče. Billy říká Zackovi, že jí musí všechno říct.

O rok později se Zack stal zákonným zástupcem Minh, vzdal se funkce kongresmana a přestěhoval se do jejich domu. Když jdou navštívit Trinin hrob, jsou Strážci přepadeni Robo Ritou a jejími monstry. Robo Haďák zajme Jasona, Tommyho a Kimberly a uvězní je ve stroji, který jim bude pomalu vysávat energii. Billy, Zack a Minh s vědomím, že jsou poraženi, ustoupí. Doma Minh vyjádří svou touhu pomstít se Robo Ritě Zackovi a Billymu, ale ti jí doporučí, aby se do toho nepletla a nechala je, aby věci vyřešili. Zack a Billy zamíří do Velína pod Billyho společností Cranston Tech. Alpha 9 iniciuje Protokol Bandora a svolá všechny týmy Strážců Vesmíru v celém vesmíru.

Kat a Rocky dostanou záložní Silo Mince, aby se mohli znovu stát Strážci Vesmíru. Nicméně Robo Minotaur dokáže sledovat morfované Strážce a používá Formelíny jako návnadu, aby je nalákali do stejného stroje, který uvěznil ostatní Strážce. Jakmile se to dozvědí, Strážci demorfují a ustoupí. Zpět ve Velíně Strážci zjistí, že je Minh napadena a po neúspěšném pokusu použít Trinin Morfér ji musí Zack a Rocky zachránit. Billy, Rocky a Kat morfují, aby vylákali Haďáka a Minotaura a pak je uvěznili na obřím elektromagnetu. Strážci poté použijí maskovací zařízení, která Billy vyvinul, aby mohli infiltrovat Ritin Měsíční Palác. Nicméně poté, co Strážci odejdou, Minh popadne Trinin Morfér a uteče z Velína zničit chycená monstra, ale je chycena a unesena Robo Ritou. Strážci najdou Ritin stroj v jejím Paláci a Billy zjistí, že Rita vytváří časový portál. Rita a její monstra dorazí s Minh a odhalí svůj plán, cestovat do minulosti a zabít Strážce, než je Zordon naverbuje. Rita se ještě jednou pokusí zabít Billyho svou holí, ale Minh se osvobodí a zachrání Billyho. Zázrakem přežije a všimne si, že Trinin Morfér září. Strážci morfují a tentokrát se Minh úspěšně stane Žlutou Strážkyní. Rita nechá Haďáka vyrůst, ale pak Billy nabodne Ritu svým Silo Kopím. Billy a Minh vezmou Megazord do bitvy proti Haďákovi, zatímco zbývající Strážci porazí Minotaura v Paláci. Strážci se připojují k Billymu a Minh v Megazordu, zatímco se zraněná Rita pokouší použít portál. Strážci zničí Haďáka, což osvobodí zajaté Strážce. Strážci se okamžitě teleportují zpět do paláce a zničí Ritu.

Zpátky na Zemi Adam a Aisha naloží osvobozené Strážce na svou vesmírnou loď a nastaví kurz na Aquitar, kde se před návratem domů uzdraví. Billy, Zack a Minh oslavují své vítězství v džusovém baru, zatímco vzpomínají na svá minulá dobrodružství.


S láskou vzpomínáme
Thuy Trang a Jason David Frank

Jednou Strážce, Navždy Strážce