Strážci
Jason
Zack
Billy
Trini
Kimberly

Zordon
Fenix
Rita

Zordy
Bojové Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Celé jméno: Trini Kwan
Označení Strážce: Žlutý Strážce
Zbraně:
Příslušenství: Silo Mince
Zordy: Šavlozubý Tygr Bojový Zord
 
Trini je záhadná, ale extrémně bystrá. Její rodiče se neustále stěhují za prací, takže je v každé škole za nováčka. Samotářka, která to má na háku, Trini je soběstačná a rozjímavá, ale vždy pozorná. Vše co chce, je najít bandu přátel i když to nikdy nepřipustí - aspoň ne sobě.

Trini prožívá těžké časy se svou rodinou, protože je její rodina příliš typická a nezajímavá. O to větší má problém se svou orientací, což nepřipustí, dokud to Zack neuhodne u přátelení týmu u ohně. Nechce být za dámičku, kterou by z ní chtěla mít její matka, a snaží se oblékat, chovat a celkově být odlišná od ostatních. Trini najde své místo mezi Strážci protože jsou všichni sociálně nezávislí a stane se jim dobrou kamarádkou a vyvine si k nim silné pouto. To je zvýrazněno, když se Strážci sejdou truchlící nad Billym, než ožije a získají schopnost morfovat.

Trini není nesnášenlivá ke svým mladším bratrům, ke kterým cítí větší zodpovědnost po boji s Ritou a Goldarem a diskutují o oblíbených Strážcích, zatímco je malují na zeď, zatímco Trini zadělává díry ve zdi. Což v ní vyvolá zadostiučinení, že alespoň jeden z aspektů její identity je obdivován její rodinou.