Strážci
Jason
Zack
Billy
Trini
Kimberly

Zordon
Fenix
Rita

Zordy
Bojové Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Celé jméno: William "Billy" Cranston
Označení Strážce: Modrý Strážce
Zbraně:
Příslušenství: Silo Mince
Zordy: Triceratops Bojový Zord
 
Billy je studentem na střední škole v Andělském Háji s autismem a tendencemi k šikaně. Jeho historie s otcem a učení o výbušninách ho pravděpodobně vedly k incidentu, kdy vybuchl jeho box na oběd, který mu vykoledoval sobotní poškolu s Jasonem a Kim, což vedlo k jeho prvotnímu přátelství.

Billy byl vždycky zpochybňován ve schopnostech komunikovat a společensky žít. Je chytrý a je nejvíce otevřený z celé skupiny. Billy je odvážný a inteligentní. Je v autistickém spektru a velmi dobře nepochopí vtipy nebo sarkasmus. Je skvělým vynálezcem, který vytváří a zdokonaluje cizí technologii s Alphou 5. Rychle se učí zvládání cizích bojových umění. Je velmi ohleduplný, pokorný a věrný svým přátelům. Doslova dal svůj život svým přátelům, když se obětoval Ritě a následně se utopil.

Billyho osobnost předtím, než se stal Strážcem byla z velké části utvářena jeho otcem, který se svým synem často poslouchal country hudbu a vzal ho do dolu, kde pracoval. Billy zjevně postrádá svého otce, protože když připravoval výbušniny, které by vedly k objevení Silo Mincí, přemýšlel nahlas, jakoby mluvil se svým zesnulým otcem v přítomnosti. Vzhledem k tomu, že v minulosti nikdy neměl kamarády, byl Billy naprosto spojen s otcem a učil se od něj, vše co mohl.

Billy postrádal sebevědomí v sociálních interakcích kvůli jeho autismu, stejně jako jeho historii, že je šikanován. Billy je náchylný k nervozitě, když se setkává s novými scénáři. To je nejlépe vidět v jeho váhání v testování jeho nadlidské síly, když měl přeskočit přes rokli s Jasonem a Kimberly. To je z velké části způsobeno tím, že jeho mozek postrádá vestavěné spojení pro stresový management, který má průměrný člověk bez autismu. Navzdory tomu je Billy natolik odhodlaný, aby překonal tuto skutečnost. V souladu s tím má Billy tendenci být hyperverbální, když panikaří jako způsob, jak se uklidnit.