Strážci
Tommy
J.J.

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Píše se rok 2028 a Tommy Oliver již dlouhou dobu není Strážcem Vesmíru a zanechává ochranu světa v rukou S.P.D., kam nastoupil i jeho syn J.J. Univerzita v Bridgeportu se loučí s Tommym Oliverem, protože rada udělala škrty v rozpočtu a zrušila vědecké oddělení. Jeho žena Kat brzy odlétá se svou školou na výlet na Triforii, kam ji Tommy odváží. Roky jeho boje se zlem si vybraly svou daň a Tommy nyní nosí kybernetický implantát na zádech, poté co před 8 lety bojoval s monstrem, které uteklo z věznice S.P.D. a poškodilo Tommyho Mistrovský Morfér.

Tommyho navštíví Anara, která je J.J.ova kamarádka a kolegyně z S.P.D. a řekne mu, že J.J. odešel z S.P.D. a nyní je pohřešován. Tommy se rozhodne zastavit za Skyem. Ten mu řekne, že J.J. opravdu odešel z S.P.D. a žádá po Tommym, aby nechal vyšetřování na nich. Tommy a Anara začnou pátrat po J.J.ovi v jednom z nočních klubů, ve kterém hledají Maurice, což byl J.J.ův kontakt na Čarodějnici. Tommy se dostane do potyčky se skupinou monster a je nucen morfovat v Černého Dino Strážce, aby dostal potřebné informace. Tommy zjistí, že poškozený Mistrovský Morfér neumožňuje měnit síly a navíc ničí použité Silo Mince. Později pozorují gang jménem Železní Raptoři, kteří se mají setkat s Mauricem. Nabízí nějaké krystaly, které dodávají síly. J.J. se objeví, aby demonstroval sílu krystalů a promění se v Zeleného Krystalového Strážce. Jejich krytí je odhaleno a Tommy musí morfovat v Červeného Turbo Strážce. J.J. napadne svého otce a Tommy si myslím, že je očarován. Ze souboje začne kolabovat celá budova a Maurice a jeho gang unikne. Anara říká Tommymu, jak těžké je pro J.J.e žít v otcově stínu a jaký tlak prožívá v S.P.D. Tommy a Anara se vydají za Tommyho starým známým se zbytky Zeleného Krystalu. Finster, který byl očištěn Zordonovou vlnou energie, rozpoznal zdroj energie a byl schopen vystopovat jeho uživatele. Dá Tommymu a Anaře zbraň na několikaminutové vypnutí kouzelných sil. Vystopují je k Pastenově Věži, Tommy morfuje v Zeo Strážce V a vyřadí členy gangu. J.J. řekne, že neměli chodit a že pracuje v utajení.

Objeví se Čarodějnice a ukáže se, že to není Rita, ale Škorpína! Škorpína zajme J.J.e a Tommy znovu míří za Finsterem, aby mu pomohl, ale najde jeho mrtvé tělo na podlaze. Tommy ale i tak přijde s plánem na záchranu svého syna. J.J. je připoutaný k balvanu a Škorpína se připravuje na rituální obětování, po kterém jí Lokar dá více síly, než kdy měla Rita. Tommy se objeví jako Bílý Strážce s posilami z S.P.D., Modrým Senturiónem a Kat. Jak Tommy bojoval se Škorpínou, použila všechny Krystaly, které měla a sebrala J.J.e. Místo, aby použil své poslední morfování, dal Tommy Mistrovský Morfér svému synovi, aby morfoval v Zeleného Strážce. Objeví se Lokar a za trest, že oběť neproběhla včas vzal Škorpínu zpátky do dimenze Talos.

Několik týdnů na to J.J. žádá svého otce, aby zůstal u S.P.D., ale Tommy je rozhodnut najít jinou cestu. Vždycky když skončil jako Strážce, síly se mu brzy vrátily, ale tentokrát je s životem Strážce konec. Kat a Tommy odplouvají na lodi a všichni se loučí. J.J.ův Morfér se spustí a volají ho do práce mimo planetu. J.J. morfuje v Zeleného S.P.D. Strážce s otcovým Dračím Štítem.