Strážci
Tommy
J.J.

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

Celé jméno: Dr. Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Zelený, Bílý Strážce, Zeo Strážce V-Červený,Červený Turbo, Černý Dino Strážce
Zbraně: Dračí Dýka, Saba, Zeo Čepel, Zeo Laserová Pistole, Auto Blaster, Brachio Hůl
Příslušenství: Mistrovský Morfér se Silo Mincemi, Dračí Štít, Štít Bílého Strážce
Zordy:
 
Tommy má dlouhou historii jako Strážce. Původně Zelený Strážce je nucen bojovat za zlo. Naštěstí je kouzlo zlomeno a později se stane Bílým Strážcem. Tommy naplňuje svůj osud, když se stane Červeným Zeo Strážcem a později Červeným Turbo Strážcem, než předá své síly T.J.ovi. Po nalezení Černého Dino Krystalu se stal Černým Dino Strážcem. Po letech byl znovu viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi. Když už se zdálo, že je vše v pořádku, oženil se Tommy s Catherine, bývalou Růžovou Strážkyní a narodil se jim syn jménem J.J.

Poté byl Tommy spolu s několika dalšími Strážci unesen Lordem Dravenem, který plánoval vytvořit robotickou armádu klonovaných Strážců. Tommymu se naštěstí podařilo uniknout zastavit výrobu robotických Strážců. S unesenými Strážci a Ninja Ocelovými Strážci zastavil Lorda Dravena. Tommy v bitvě představil svou nejnovější zbraň, Mistrovský Morfér, který mu umožňoval používat všechny jeho strážcovské síly.

Nebyl by to ale Tommy, aby se k něčemu nepřimotal a tak pomohl S.P.D., když jim z věznice uprchlo několik rebelů. Útěk se podařilo zastavit, ale při souboji monstrum poškodilo Tommyho Mistrovský Morfér. O pár později se zrušilo Tommyho oddělení na univerzitě v Bridgeportu a Tommy tak musí hledat novou cestu, kterou se vydat. Jeho syn J.J. se mezitím stal kadetem v S.P.D. akademii. Tommy jednoho dne zjistí od J.J.ovy parťačky Anary, že J.J. odešel z S.P.D. a je pohřešován. Vydá se za Skyem, který je Velitelem zemské S.P.D., ale ten nic neví. Tommy se vydá hledat svého syna.

Při pátrání musí morfovat a zjistí, že poškozený Mistrovský Morfér nadále neumí měnit síly a umožňuje morfovat jen v daném pořadí. Po použití sil navíc zničí danou Silo Minci. Tommy nakonec vypátrá J.J.e, který se snaží v utajení vystopovat Čarodějnici, kterou se ukáže být Škorpína. Škorpína  vzala J.J.e jako rukojmí a chtěla ho obětovat Lokarovi. Tommy povolal své přátele, kteří mu pomohli v záchraně. Během záchrany J.J. použil poslední morfování Mistrovského Morféru, aby se stal původním Zeleným Strážcem. Tommy odjíždí s Catherine na dovolenou přemýšlet, co dál se svým životem.