Strážci
Tommy
J.J.

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci 

Anara
Anara je J.J.ova kamarádka a kolegyně v S.P.D. Akademii. Byla to ona, která upozornila Tommyho, že se J.J. pohřešuje a že S.P.D. něco skrývá. Asistovala Tommymu při pátrání po J.J.ovi a dalšími policejními důstojníky zatkla členy gangu Čarodějnice. Anara se vyzná v technologii Morférů, jelikož její otec pracoval na vývoji S.P.D., ale snil o tom, že se stane Strážce, ale když nemohl, rozhodl se předat tento sen Anaře, která ho ale nesdílela a zlomila mu srdce, když odmítla nastoupit k A-Jednotce.

Poprvé viděna v "Power Rangers: Soul of the Dragon"
 


 
Finster
Jelikož nebyl v jádru zcela zlý, byl Finster stejně jako Divatox, Rita Repulsa a Lord Zedd očištěn Zordonovou vlnou a později se stal spojencem Strážců Vesmíru. Pomohl Tommymu najít jeho syna a dal mu zbraň na dočasné zastavení magických schopností a byl za to po zásluze potrestán a zabit Škorpínou.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Catherine "Kat" Oliver
Bývalá Růžová Strážkyně se po povinnostech Strážce stala učitelkou a vzala si za muže Tommyho Olivera, půdovdního Zeleného Strážce a mají spolu syna J.J.e. Když Tommy informoval Kat o situaci s J.J.em, byla zrovna na pracovní stáži na Triforii, ale připojila se k dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistovala Tommymu při záchraně jejich syna před čarodějnicí Škorpínou. Poté si s Tommym zajeli na zaslouženou dovolenou.

Poprvé viděna v "Katastrofa na Obzoru, část 1"


 
Velitel Schuyler "Sky" Tate
Sky nahradil Anubise Crugera ve velení zemské základy S.P.D. Sky bere svou odpovědnost Velitele velmi vážně, dokonce zajde tak daleko, že zatají důležitou informaci o J.J.ovi jeho otci, Tommymu, aby si J.J. zachoval své utajení v misi. Stejně jako jeho předchůdci je Skyovi umožněno nejen velet B-Jednotce, ale také převzít povinnosti Strážce a tak převzal označení Deka S.P.D. Strážce.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"
 


 
Bridge Carson / Červený S.P.D. Strážce
Po svém povýšení přenechal Sky Bridgovi post Červeného Strážce. Bridge se přidal k několika dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistoval Tommymu Oliverovi při záchraně jeho syna J.J. před čarodějnicí Škorpínou. Tu její pán Lokar zavlekl zpět do dimenze Talos a ostatní členové gangu byli zatčeni Modrým Senturiónem a dalšími policejními důstojníky. Po těchto událostech Bridge dostal vylepšení svého brnění Červeného Strážce.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"


 
Lina Song / Modrý S.P.D. Strážce
Lina Song původně nahradilo Bridge jako Zeleného Strážce. V čase Skyova povýšení byla následně povýšena na Modrou Strážkyni a zanechala tak místo v týmu, které později zaplnil J.J. Oliver. Lina se přidala k několika dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistovala Tommymu Oliverovi při záchraně jeho syna J.J. před čarodějnicí Škorpínou. Tu její pán Lokar zavlekl zpět do dimenze Talos a ostatní členové gangu byli zatčeni Modrým Senturiónem a dalšími policejními důstojníky.

Poprvé viděna v "S.P.D. Emergency"


 
Anubis Cruger / Stínový S.P.D. Strážce
Poté, co Fowler Birdie rezignoval, stal se Doggie novým Vrchním Velitelem S.P.D. Doggie se přidal k několika dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistoval Tommymu Oliverovi při záchraně jeho syna J.J. před čarodějnicí Škorpínou. Tu její pán Lokar zavlekl zpět do dimenze Talos a ostatní členové gangu byli zatčeni Modrým Senturiónem a dalšími policejními důstojníky.

Poprvé viděn v "Beginnings, část 1"

Modrý Senturión
Modrý Senturión se přidal k několika dalším důstojníkům z S.P.D., aby asistoval Tommymu Oliverovi při záchraně jeho syna J.J. před čarodějnicí Škorpínou. Tu její pán Lokar zavlekl zpět do dimenze Talos a ostatní členové gangu byli zatčeni Modrým Senturiónem a dalšími policejními důstojníky.

Poprvé viděn v "The Millennium Message"