Jezdci
Dex
Donais

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Hmyzožravci 


Hrabě Dregon

Hlavní záporná postava série. Je Dexovým strýcem, nejmladším synem Krále Lexiana. Kvůli svému místu v královské linii, nemohl zdědit síly Maskovaného Jezdce. Za své zlé činy byl vykázán z Edenoi. Hrabě Dregon je odhodlaný získat síly i za cenu zničení své rodiny a své domovské planety. Hrabě Dregon využil míru na Edenoi a všechny zotročil. Nosí zlatou masku, aby ukryl jizvy, které utržil v duelu s Králem Lexianem. Bylo řečeno, že je starým rivalem Lorda Zedda.

Poprvé viděn v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"


 
Nefaria
Nefaria používá žluté pero na své helmě jako zbraň. Málokdy jde do boje a často je vidět na Zemi, jak rozdává rozkazy. Nefaria občas flirtuje s Hrabětem Dregonem, ale je ignorována. Někdy Nefaria doprovází monstrum vyšších kategorií. Její oči září červeně a má velmi zlověstný smích.

Poprvé viděna v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"


 
Dvojí Tvář
Vysoký muž oblečený modro-zeleném kabátu a bílých kalhotech. Jak jméno naznačuje Dvojí Tvář má dva obličeje. Jeho primární obličej je velké červené hledí na jeho helmě a druhý je malý obličej na čele. Několikrát bojoval s Dexem různými typy mečů a dýk. Někdy doprovází monstra z kategorie šelem.

Poprvé viděn v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"

 


 
Kyklopter
Modrý robotický jezdec v kožené bundě s jedním okem na svém obličeji. Kyklopter čelil čas od času Maskovanému Jezdci. Je vybaven laserovou pistolí a mocným motocyklem jménem Dělocykl. Jeho hlava se může odpojit od těla a létat sama o sobě. Někdy Kyklopter doprovází monstra z robotické kategorie.

Poprvé viděn v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"


 
Gork
Malá nezvyklá bytost, která mluví v rýmech. Gork neustále poskakuje okolo a všechny otravuje, obzvláště Dvojí Tváři v Pavoučí Základně. Vždycky nejrychleji zmizí před koncem boje.

Poprvé viděn v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"


 
Fakta
Malý robot, který dává statistická data, kalkulace a pravděpodobnosti týkající se plánu Hraběte Dregona než udělá konečné rozhodnutí.

Poprvé viděn v "V Nouzi Poznáš Přítele, část 1"


 
Komandoidi
Alternativní sada přisluhovačů. Jsou tvořeni ve třech barvách: šedé, hnědé a černé.

Poprvé viděni v "Escape from Edenoi, část 2"

 

Larvy
Dlouhé humanoidní larvy, které slouží jako nohsledi. Nejsou bystré a těžko udělají práci, na kterou jsou poslány. Mohou plivat sliz a omotat nepřítele svým jazykem.

Poprvé viděny v "Escape from Edenoi, část 2"