Jezdci
Dex
Donais

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Hmyzožravci

 


 
Morová Stráž
Morová Stráž je vůdce Morové Hlídky, která dohlíží na zotročené Edenoity. Jeho helma má dva dlouhé rohy a jezdí na koni. Je očividně imunní vůči toxickému plynu, který jsou Edenoité nuceni těžit.

"V Nouzi Poznáš Přítele, části 1-3" & "Escape from Edenoi, část 1"


 
Morová Hlídka
Tři obrnění na koni jezdící vojáci, kteří všichni nosí rohaté helmy, ale s menšími rohy než Morová Stráž. Dohlíží na těžbu toxických plynů na Edenoi. Poté, co Dex zničil Zubochy, Morová Hlídka byla poražena Strážci a stáhla se. Znovu se objevili, aby zajali Dexe a jeho přátele, ale ztratili je.

"V Nouzi Poznáš Přítele, části 1-3" & "Escape from Edenoi, část 1"

 
Zuboši
Zuboši jsou trio žabích mutantů, kteří byli posláni, aby asistovali Morové Hlídce v boji proti Maskovanému Jezdci a Strážcům Vesmíru. Všichni tři byli zničeni Maskovaným Jezdcem.

"V Nouzi Poznáš Přítele, části 2-3"
Hmyzožravci
Hrabě Dregon má monstra nazvaná Hmyzožravci, které používá ve svých plánech. Jsou drženi v nádobách a ožijí, když jsou vypuštěni z Pavoučí Základny.
 

 
Destruktosféra
Groteskní kobylkový humanoid se schopností proměnit se v kouli, nebo hrot. Destruktosféra bylo první monstrum poslané na Dexe poté, co dorazil na Zemi. Před útokem byl Destruktosféra vypuštěn na smetiště na Zemi a absorboval nějaký šrot, aby si vytvořil tělo. Ukázal se být velmi silným, ale byl poražen Dexem a jeho Jezdeckým Kopem.

"Escape from Edenoi, části 1-2"

 
Broukotron
Velký robot s děly připevněnými k rukám a tankovými pásy místo nohou. Mluvil v robotické monotónině. Jeho mise byla zniči Bojový Chopper a Magna, aby mohl být Dex přečíslen Dregonovými jednotkami. Může útočit svými zbraněmi na těle nazvanými Broučí Blastery. Bojový Chopper se ho pokusil napadnout, ale selhal. Měl Dexe v úzkých, dokud ho nesrazil Magno a nepřevalil ho na bok. Byl prvním monstrem zničeným Dexovou Elektro Šavlí.

"Escape from Edenoi, část 2"

 
Larvatron
Larvatron je robotický Hmyzožravec, který se skryl za Dexova učitele autoškoly pana Liho. Může útočit svou rukou s laserovým dělem a střílet červený paprsek z červené části své hlavy. Jako pan Li se Larvatron pokusil přejet Dexe, ale Dex se držel auta než našel bezpečné místo, kde s epustit. Když Larvatron odhodil svůj převlek, Dex se stal Maskovaným Jezdcem a oddělil robotovu hlavu Jezdeckým Kopem. Nicméně Larvatron měl záložní hlavu, mocné čtyřhlavňové dělo. Vystřelil na Dexe, který povolal Bojový Chopper. Na Bojovém Chopperu se mu ho podařilo zničit svou Elektro Šavlí.

"License to Thrill"

 
Čelist
Čelist je kaktusové monstrum složené z čelistních klepet, které asistovalo Nefarii a Gorkovi v plánu Hraběte Dregon k zajetí Ferba a ukradení sil Maskovaného Jezdce. Ze své tlamy může vypustit viné šlahouny a také své česlistní klepeta. Když Dex zachránil Ferbam dal se do boje s Gorkem a Čelistí. Když bykl chycen jeho vínem, povolal Bojový Chopper a osvobodil se. Při jízdě na Bojovém Chopperu zničil Čelist Elektro Šavlí.

"Pet Nappers"

 
Molotron
Tříoké zelené molí monstrum, které má schopnost použít moly, aby proměnil lidi v Hmyzožravce. Může také střílet lasery ze svého oka a omotat kohokoliv svým dlouhým jazykem. Hrabě Dregon nechal Nefariu poslat Larvy, aby nalákaly Hala a Albeeho k Molotronovi při lovu brouků. Když to fungovalo, Molotron použil své moly, aby je infikoval. Hal a Albee byli pomalu imobilizováni útokem a začali se měnit v Hmyzožravce. Ferbus byl schopen utéct a varovat Dexe. Pomocí motýla, kterého Ferbus chytil Dex vytvořil protilék. Jako Maskovaný Jezdec si Dex vzal Magna a protilék k Halovi a Albeemu, ale poté byl přepaden Molotronem. Během boje najel Magno do Molotrona a vzal Maskovaného Jezdce do jeskyně. Uvnitř při hledání Hala a Albeeho byl Dex znovu napaden Molotronem. Dex usekl Molotronův jazyk, ale Molotron měl stále navrch. Magno najel do jeskyně, aby zachránil Dexe, který byl nakonec zničen Elektro Šavlí.

"Bugs on the Loose"
 

 
Karmínový Podivín
Černovlasé krabí monstrum se silným klepetem na pravé ruce. Má také toxický dech. Zatímco Dex pomáhal Albeemu, aby porazil herní eso Henryho Walla, Hrabě Dregon poslal Karmínového Podivína s Dvojí Tváří, aby zajali Dexe a ukradli síly Maskovaného Jezdce. Dex bojoval s oběmi a povolal Bojový Chopper na pomoc. Během výzvy proti Henrymu Wallovi Bojový Chopper upozornil Dexe, že Magno detekoval, jak Karmínový Podivín útočí na zábavní park. Dex usekl jeho ruku než na něj použil svůj toxický dech. Dex odpověděl Jezdeckým Kopem a pak zničil Karmínového Podivína Elektro Šavlí.

"Arcade Ace"

 
Edentada
Divoké mravenečníkové stvoření s krabími klepety. Edentada je stvoření, které hodovalo na Edenoitech a získalo jejich síly. Edentada byl divoký kopáč. Hrabě Dregon neměl absolutně žádnou kontrolu nad tímto stvořením. Na Gorkův návrh ho vypustil během boje Maskovaného Jezdce s Robo Jezdcem. Robo Jezdec byl instruován, aby udržel Edentadu v jeho jeskyni. Během konfrontace ho Robo Jezdec zahnal zpátky do jeskyně. Začal působit zemětřesení, když měl chuť na Maskovaného Jezdce a Hrabě Dregon tak poslal Nefariu, aby zastavila jeho hlad. Maskovaný Jezdec jeskyni, ve které byl Edentada a bojoval s ním, dokud nedorazila Nefaria s kyklopterem a Gorkem, aby vzali Edentadu zpět. Nicméně Edentada na ně zaútočil a při tom vypustil lávu. Jak Maskovaný Jezdec mířil k povrchu, Edentada začal rychle kopat a destabilizoval okolí. Po poražení Robo Jezdce a získání Super Zlatých sil se Dex transformoval v Maskovaného Jezdce a poté do Super Zlaté formy, aby bojoval s Edentadou. Dex zjistil, že Edentada umístil bombu a po jejím zneškodnění nechal Dex do Edentady najet Bojový Chopper. Dex poté použil svůj Ekto Paprsek ke zničení Edentady.

"Super Gold, část 2"