Jezdci
Dex
Donais

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Hmyzožravci

Celé jméno: Princ Dex
Označení Jezdce: Maskovaný Jezdec
Zbraně: Elektro Šavle, Ekto Paprsek, Modrá Šavle
Příslušenství: Ekto Akcelerátor, Magno, Bojový Chopper, Super Chopper, Ultra Chopper
 
Dex nejenomže pochází z planety Edenoi, ale je také princem této mírumilovné planety. Na Edenoi se v královské rodině předávají síly Maskovaného Jezdce z generace na generaci. Dex je obdržel od svého dědy, Krále Lexiana. Jako současný Maskovaný Jezdec je Dex poslán na Zemi, aby zastavil svého zlého strýce Hraběte Dregona od zotročení pozemšťanů. Jeho strýc již zotročil jeho domovskou planetu, takže Dex ví, že nechat ho není řešení.

Je adoptován Stewartovými a s jejich pomocí se pokouší splynout s americkou kulturou. Dex má spoustu schopností, které pozemšťané nemají. Může materializovat krystal na svém čele k poslání svých myšlenek ostatním, k oskenování nebo zrentgenování, ale také k rozeznání blížícího se nebezpečí. Dex má nadlidskou sílu, super rychlost a telekinetické schopnosti. Když se snaží zapadnout, zdá se všem obyčejný.

Donais předal Dexovi krystal k adoptování sil Super Zlata. Později se vrátil na Zemi, aby předal Dexovi Super Modrou sílu, která mu umožňuje stát se kapalným. Aby se stal Maskovaným Jezdcem zakřičí Dex frázi "Ekto Štít Aktivovat!"