Strážci
Tommy
Rocky
Adam
Billy
Aisha
Kimberly

Zordy
Ninja Zordy

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci

V jiném čase a na jiném místě čeká skupinu hrdinů, podobným těm, který známe největší výzva jejich života. Mezigalaktická bytost zvaná Zordon, asistován Alphou 5, se utábořil na Zemi, aby ji chránil proti zlým jednotkám jako jsou například Rita Repulsa a Lord Zedd. Najal teenagery z města Andělský Háj, aby chránili planetu jako Strážci Vesmíru.

Aby zachránili vesmírnou observatoř, která se má zavírat, Strážci soutěží v soutěži, kde ukazují některé ze svých dovedností Skydivingu. Krátce nato je ze svého vězení Lordem Zeddem osvobozeno mystické zlo známé jako Ivan Sliz. Ivan vypustí na Strážce své Slizouny a sám infiltruje Velín a celý ho zdecimuje, zmrzačí Zordona a zničí síly Strážcům. Strážci bojují statečně a zničí Slizouny, poté, co je vystopují Silo Paprskem a Siloskopem, a bojují s nimi zbraněmi jako Pterodaktylí Blesko Bič, Stega Žihadlo a Saba, ale na konci ztratí své síly.

Ivan podvedl Ritu a Zedda, uvěznil je a Goldara s Mordantem si vzal jako vlastní pomocníky. Poté si zotročil rodiče Andělského Háj a donutil je vykopat pro něj jeho ektomorfikony - Roháče a Škorpitrona.

Aby získali zpět své síly a zachránili Zordona, Strážci se vydávají na nebezpečnou cestu na planetu Phaedos, kde jim je Dulceou dána síla Ninjetti. Bojují s Tengu Válečníky, živou kostrou dinosaura a kamennými Chrliči, aby získali ohromnou sílu, která obnoví jejich plnou Strážcovskou sílu a poskytne jim nové Ninja Zordy.

Zpátky na Zemi Ivan poslal zotročené rodiče na smrt. Jsou zachráněni místním bystrým mladíkem, Fredem Kelmanem za pomoci Vazouna a Lebky. Strážci se vrací na Zemi a poráží Ektomorfikony svými novými Zordy. Když se sám Ivan změní v Titána, Strážci tvoří Ninja Megazord, který se spojí se Sokolím Zordem a utovří Ninja Mega Sokolí Zord a vynesou Ivana do vesmíru, kde je zničen kometou. Strážci vběhnou do Velína a ohromnou sílou zachrání umírajícího Zordona.