Jezdci
Kit
Len
Richie
Drew
Grant
James
Brad
Chris
Danny
Albert
Kase
Maya
Vic
Eubulon

Jezdci Ventary
Adam
Len
Ian
Chance
Van
Pryce
Cameron
Quinn
Hunt
Chase
Kase
Nolan
Eubulon

Adventní Šelmy

Arzenál
Zbraně/Výbava
Adventní Karty
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Zrcadlová Monstra

Při hledání svého ztraceného otce najde Kit Taylor Adventní Desku, speciální karetní balíček, který umožňuje nostiteli transformovat se v Maskovaného Jezdce a používat unikátní zbraně a síly, a použije ji, aby se stal Maskovaným Jezdcem Dračím Rytířem. Narazí na Lena, který slouží jako Maskovaný Jezdec Okřídlený Rytíř a spojí síly poté, co se Kit dozví, že mimozemský vládce jménem Xaviax je zodpovědný za zmizení jeho otce a plánuje unést celou lidskou rasu, aby získal energii k obnovení svého domovského světa. Xaviax podvádí lidi na Zemi, aby pro něj pracovali a slibuje jim cokoliv chtějí, v některých případech využívá jejich strachu a zoufalství. Kita zajímá, proč je musí podvádět a nenajde prostě nějaké padouchy, aby pro něj pracovali. Len řekne Kitovi, že Desky jsou určené pouze pro jednu osobu a tak pouze osoba se stejnou s původním Jezdcem Ventary ji může použít. Proto může Kit použít Adventní Desku Dračího Rytíře, je přesným dvojčetem původního Dračího Rytíře, který zradil původní tým. Jeden z nových zemských Jezdců, Chris, který slouží jako Maskovaný Jezdec Žihadlo a kvůli Xaviaxovi věří, že pracuje pro speciální vládní oddělení pro boj s mimozemskými nájezdníky se přidá ke Kitovi a Lenovi, když zjistí, že byl podveden, ale brzy na to je Ventilován. Tento proces navždy uvězní poražené Jezdce v Adventní Prázdnotě mezi dimenzemi a při tom také odstraní jejich Adventní Desky. Kit na oplátku Ventiluje Alberta, bratra Dannyho. To vede k osobní nenávisti mezi Dannym a Kitem, když Danny hledá pomstu navzdory Xaviaxovým rozkazům.

Pozdě se objeví Kase, další přeživší z Ventary a Lenova přítelkyně, která spojí síly s Lenem a Kitem, aby bojovali s Xaviaxem. Při trénování Kita v umění Maskovaného Jezdce Len a Kase vypráví Kitovi, jak dvanáct Jezdců bojovalo bok po boku jako ochránci Ventary, světa za zrcadly, aby porazili Xaviaxe. Nícméně kvůli nechtěně zrádným akcím Kitova předchůdce, Adama, Xaviax Ventiloval většinu Jedzců. Navíc Xaviax dál posílá Jezdce, kteří bojují, aby porazili Kita, Lena a ostatní Jezdce, kteří se jim postaví. Poté, co je Kit Ventilován, Xaviax naverbuje Adama, aby se znovu stal Dračím Rytířem. Narozdíl od doby, kdy Xaviax přesvědčil Adama, aby zradil Jezdce, když hrál na jeho touhu, aby mohl zůstat s dívkou, kterou miluje, nyní Xaviax používá kombinaci vydírání a používání Adamovy přítelkyně jako rukojmí, aby přesvědčil Adama, aby pro něj pracoval.

Mezitím Len použije svou Adventní Desku, aby probudil Adventního Mistra, Eubulona, který přivede zpět Jezdce Ventary z Adventní Prázdnoty a také Kita, který se nově stane Maskovaným Jezdcem Onyxem. Přivede zpět také Kase, ale kvůli jejímu zranění je Eubulon nakrátko nucen přidělit její Adventní Desku Maye. Když je Kase lépe, Maya vrátí Desku a Jezdci zamíří do Xaviaxovy základny, aby ho zničili. Nakonec všichni Jezdci Ventary znovu získají své Desky a všichni Jezdci Země byli propuštěni z Adventní Prázdnoty a byly jim vymazány vzpomínky a vrátili se ke svým normálním životům. Po Adamově odchodu se Kit stane skutečným majitelem Adventní Desky Dračího Rytíře a jediným aktivním Maskovaným Jezdcem ze Země a zanechá Onyxovu Adventní Desku neaktivní. Ale zbytky Xaviaxovy armády ostatní nebezpečí nadále ohrožují Ventaru a Zemi a Kit spolu s Lenem a Kase a ostatními Jezdci dál pokračují v ochraně obou planet.