Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Ventilmax Megazord
Zenit Megazord
Mach Megazord
Nebeský Megazord
Silniční Útočný Zord
Paleomax Megazord
R.P.M. Ultrazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Přibližně před čtyřmi lety infikoval nový počítačový virus známý jako Venjix všechny počítačové systémy a převzal vládu nad světovou komunikací, energetikou a obrannými systémy. Venjix postavil Drtiče, pokročilé roboty a zpustošil svět. Armádou bylo vytvořeno kopulovité město Corinth jako bezpečný ráj, ale nebylo jednoduché se do něj dostat, protože ho hlídala Venjixova armáda. Před rokem byla vytvořena obranná skupina známá jako Strážci Vesmíru R.P.M. Záhadnému vagabundovi bez vzpomínek na svou minulost se podařilo dostat se do Corinthu, poté co bylo město zavřeno. Pomohl mu k tomu Ziggy, nechtěný přítel, který má tendenci dostávat se do problémů. Cizinec, který si říká Dillon má v sobě zabudovaný Venjixův hardware, který mu dává super schopnosti a díky svému hrdinství je vybrán ,aby se přidal k týmu.

Ziggy musí ochránit síly Zeleného Strážce a spojí se s nimi, aby se nedostaly do rukou Tenayi 7, mocné humanoidní pomocnice Venjixe. Když je potřeba získat součástku pro Krokodýlího Přepravce, vůdce týmu Scott musí čelit své minulosti, aby součástku získal. Krokodýlí Přepravce utvoří Ventilmax Megazord pro Zeleného a Černého Strážce. Když se spojí s Vysokooktanovým Megazordem utvoří Zenit Megazord. Dr. K, která strávila většinu svého života ve vládním komplexu s bláznivými dvojčaty si vzpomene na svou minulost a své temné tajemství, že to byla právě ona, kdo vypustil Venjix virus. Když byl urychlen Venjixův virus v Dillonovi, byl potřeba základní kód a Dr. K ho použila a odhalila Strážcům pravdu. Tým ji odpustil.

Aby zjistil svou minulost, Summer zhypnotizovala Dillona a vzpomněl si na něco mimo Corinth. Strážci tam zamířili a jsou vyrušeni Venjixem v robotickém těle a prohrávají. Jsou zachráněni dvěma novými létajícími Zordy. Uvědomí si, že město je past a setkají se s piloty Zordů, Zlatým a Stříbrným Strážcem. K překvapení Strážců po návratu, Dr. K pojí s novými Strážci minulost. Myslela si, že jsou mrtví. Gem a Gemma řeknou Strážcům o vězení a Dillon si myslí, že tam je jeho sestra. Strážci zjistí, že Venjix nechává otroky stavět stroj zkázy, Dr. K se podaří přeměnit ho v nový Zord, který se může spojit se Zordy dvojčat a vytvořit Mach Megazord. Napětí mezi Dillonem a Summer narůstá a téměř se políbí.

Gem a Gemma útočí rychleji než přemýšlí a proto si s nimi Strážci musí promluvit a když se jim dostane trochu jejich vlastní medicíny, dostanou lekci a slibují, že budou poslouchat pravidla. Tenaya jde hrabat do starého komplexu, kde byli drženi dvojčata a Dr. K a objeví mocné opuštěné Zordy. Plukovník Truman a jeho tým také objeví video spojujíí Dr. K s Venjixem. Protože jen Strážci znali tajemství, chce ji Truman zatknout za zradu. Dr. K chytře unikne vojákům a zachrání den novým Paleomax Megazordem. Podaří se jí přesvědčit plukovníka Trumana, aby ji prominul a společně zastavili Venjixe. Venjixůvo nejobávanější generál, Kilobajt, dorazil a otřásl Tenayinou sebedůvěrou a ona sabotuje nejnovější robotické tělo pro Venjixe. Venjix vyžene generála a ten bojuje se Strážci sám a získá kontrolu na Paleomaxem.

Dillon najde klíč své sestry a za použití dvou klíčů objeví novou melodii ve svém amuletu. Melodii, terou si pořád píská Tenaya. Dillon chce znát pravdu, ale ona mu nevěří, dokud nezačne krvácet a nezjistí pravdu ve Venjixových záznamech. Jako omluvu použije kódy ke zničení Hyperbota a také ho použije k sestavení R.P.M. Ultrazordu, tvořeným 12 Zordy. Naneštěstí je Tenaya unesena Kilobajtem a reprogramována jako Tenaya 15, která už nemá svobodnou mysl. Dillon má před sebou těžkou volbu mezi záchranou své sestry nebo svých přátel.

Později nechá Venjix Tenayu ukrást přístroj, kterým aktivuje všechny skryté hybridy v Corinthu. Převezme kontrolu nad kontrolní věží a zničí laboratoř Dr. K. a vezme ji a Ziggyho jako rukojmí. Venjix se napojí na biopole a vymaže Zlatého a Stříbrného Strážce. Dillon odolává aktivačnímu signálu tak dlouho, aby si stříknul protilátku. Zachrání Tenayu před Kilobajtem, vpíchne ji protilátku, ale je zasažen a skončí v kómatu. Ostatní Strážci přesvědčí Tenayu, aby šla do věže a hackla Venjixe novým virem. Dr. K přivede zpět dvojčata, která odpálá věž. Dillon se probudí a zachrání Tenayu. Věž spadne přímo na Venjixe a porazí ho. Po jeho porážce se Scott stane velitelem Orlí jednotky, dvojčata se přidají k jednotce, Flynn a jeho otec velí novým systémům, Ziggy a Dr. K založí školu, Dillon, Tenaya a Summer cestují po světě. Strážci vrátí Morféry Dr. K, Venjix je uzavřen v nich.