Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Mechazordy
Gosei Velký Megazord
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Ultimátní Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Když Země čelí hrozbě od převzetí mimozemšťany z Válečné Hvězdy: Admirála Malkora, Prince Vraka a Creepoxe, ochránce Země a Zordonův učeň jménem Gosei a jeho věrný asistent Tensou rekrutuje pět teenagerů, aby bránili planetu jako Strážci Vesmíru - Troy, Jake, Emma, Noah a Gia. Když boj eskaluje mohou povolat své individuální bojová vozidla nazvaná Mechazordy a zničí monstrum, které ohrožuje mír, zatímco se snaží žít své normální životy středoškolských studentů. Strážci Megasíly používají své Silo Karty ve svých Gosei Morférech k povolání svých zbraní, Mechazordů a dalších útoků a sil.

Mutanti Bigs a Bluefur jsou najati Vrakem a probouzí se Robo Rytíř, aby s nimi bojoval. Robo Rytíř byl stvořen Goseiem před mnoha lety, aby chránil Zemi, ale nevzal v potaz lidskou část Země. Potřeboval lekci od Strážců, aby se naučil žít a adaptovat se na lidstvo. Robo Rytíř jako Lví Mechazord povolává Zordy Rytířských Bratrů a tvoří Gosei Grand Megazord. Strážci se snaží vytáhnout legendární Divoký Meč, ale vládu nad ním získá Vrak. Když se Strážci ukážou být hodni Divokého Meče, stane se Ultra Meči a poskytne Strážcům Ultra Mód. Se svým novým Ultra Módem, Bigs a Bluefur použili Aurora Box, aby se stali silnější a skoro porazili Strážce.

Bigs uvěznil Strážce v budově, ale byli zachráněni Goseiem a Tensouem, kteří transformovali jejich Velín v Gosei Velitelskou Loď. Loď se transformovala v Gosei Ultimátní Megazord a zničila Bigse a Bluefura. Vrak se poté rozhodl použít roboty místo mutantů a postavil si podvodní základnu a Kovovou Alici. Kovová Alice může stavět další roboty a vypouštět Loogy. Kovová Alice se snažila přesvědčit Robo Rytíře, aby se k nim přidal. Admirálu Malkorovi došla trpělivost na Vrakovými porážkami a vstoupil do kukly, aby se stal silnějším a bojoval se Strážci sám. Vrak použil bojovou loď a zdálo se, že byl poražen spolu s Malkorem. Kovová Alice ho vytáhla z vraku a přeměnila ho v kyborga.

Robotický Posel dorazil na Zemi, aby zkontroloval Vraka a pomohl mu bojovat se Strážci. Posel byl z Vrakovy královské rodiny, která na Zemi posílá svou armádu. Vrak spálil Morféry Strážců, ale Robo Rytíř získal zpět svou sílu a vybil Posla. Robo Rytíř byl schopen dobít síly Strážců, ale musel zmizet, aby se dobil. Strážci porazili Posla a Kovovou Alici. Naneštěstí dorazila armáda a zaútočila na Strážce. Posel varoval Vraka, aby se schoval, protože vypadá jinak a armáda by mohla zaútočit i na něj. Troy chtěl hledat Robo Rytíře a opustil ostatní Strážce.