Strážci
Carter
Chad
Joel
Kelsey
Dana
Ryan

Zordy
Záchranné Zordy
Záchranné Vlaky
Max Solárzord
Omega Zordy
Životní Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Před tisíci lety byli čtyři démoni uvezněni v kobce mocným čarodějem. Tito démoni ohrožovali lidstvo a žili pouze k dobývání a ničení. Skupina poutníků otevřela hrobku a nechtěně vypustila démony do přítomnosti. Démoni vedeni Diabolicem požadují navrácení jejich města a paláce, který je nyní americké město známé jako Mariner Bay. Když se o tomto dozví ochranná organizace Rychlost Světla, ihned zahajuje nouzový plán - povolat pět vybraných jedinců, kteří použijí její technologii, aby se stali Strážci Vesmíru a bránili město před útoky démonů.

Podmořská základna Rychlosti Světla je domovem pro nejmodernější technologii vyvinutou Angelou Fairweatherovou a jejím týmem vědců. Jejich prvními výtvory byly Záchranné Zordy, pět vozidel, které se kombinují do Světelného Megazordu, a také Záchranné Vlaky, které se kombinují v Supervlak Megazordu.

Když bylo rozhodnuto, že je čas přidat do týmu šestého Strážce, byl vytvořen Titanový Morfér. Nicméně jeho síla se ukázala být pro člověka nezvládnutelnou, a tak byl vyřazen. Krátce na to byl Titanový Morfér ukraden nespokojeným synem Kapitána Mitchella, Ryanem, který ho použil, aby se pomstil svému otci, ale nakonec se přidal k týmu jako Titanový Strážce a byl mu dán nový Zord, Max Solarzord.

Diabolicova zloba z pokusů porazit Strážce ho zavedla k jeho vlastnímu zničení, které vydláždilo cestu ve vyvinutí Impuse v Olympiuse, který obnovil svou matku, Královnu Bansheeru do její fyzické podoby. První z jejích plánů bylo poslat asteroid na Zemi. Aby ho zastavili, byly Strážcům dány Omega Zordy, pět vesmírných lodí, kteří se spojily, aby utvořily Omega Megazord.

Kvůli sporům s Olympiusem oživili Loki a Vypra Diabolica, který se znovu spojil s démony. Byl poražen Olympiusem a očarován kouzlem, které z něj udělalo nemyslící loutku. Spolu zničili Světelný a Supervlak Megazordy, ale byli poraženi nově vyvinutým Životním Megazordem.

Když zbývala už pouze Královna Bansheera, zaměřila se na převzetí Omega a Životního Megazordů a úspěšně zničila podmořskou základnu, ale oba Megazordy byly zničeny Strážci. Strážci poté vtrhli do Lebeční Jeskyně, kde uvěznili Královnu Bansheeru v démonské hrobce a znovu nastolili mír v Mariner Bay.